Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azt tudom, hogy a gyök 2...

Azt tudom, hogy a gyök 2 irracionális, és a pi is. De ha van egy képlet, amiben mindekttő szerepel, akkor az lehet-e racionális? Pl. a kettő aránya is biztos irracionális, de ennek a bizonyítását megtalálom valahol?

Figyelt kérdés

2023. okt. 2. 11:02
1 2 3
 21/25 krwkco ***** válasza:
100%

#20

"Írjuk ezt fel és szorozzuk meg az egyenletet q-val..."

De milyen q-val? És ha van egy 126 ezer jegyű egészszám amivel szorozva egészet kapnánk? (Természetesen más okokból nem lesz ilyen.)

De a 20-as komment nem bizonyítás.

2023. okt. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 dq ***** válasza:

Ismert, hogy pi nem algebrai, amiből következik hogy √2:pi vagy √2+pi irracionálisak.


√2:pi irracionalitása körülbelül olyan nehéz lehet, mint az, hogy pi irracionális, vagy hogy pi nem algebrai. Azaz nagyon nehéz.


#19: "Ilyesmi tételeket keresek, amik ezt biztosítják."

Nm tudok olyan állításokat, amelyek ne lennének triviálisan igazak, vagy hamisak.

#8 összegyűjtött néhányat, bár a rac*irrac az lehet 0 (egyéb esetben valóban irrac).

2023. okt. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Igen, engem nyilván az

Irrac. + irrac = barmely lehet

eseten belül érdekelne bármi tétel, eredmény, ami ennél specifikusabb.

2023. okt. 3. 20:07
 24/25 Tom Benko ***** válasza:
Amennyire tudom, minde esetben külön-külön kell belátni, nem ismerek általános igazolást. Sok esetre érvényes mintha lenne, feltéve, hogy a sok az minimum 2. Szóval erős a gyanúm, hogy itt is ezzel a konkrét esettel kell foglalkoznod.
2023. okt. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Tom Benko ***** válasza:
Ez segít esetleg: [link]
2023. okt. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!