Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csernobilban mi történt az új...

Csernobilban mi történt az új szarkofág elkészüléséig?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra,hogy ugye a baleset után megépitettek betonbol a regi szarkofagot. Annak mar nagyon rossz volt az allapota,tobb foton videon is lehetett latni hogy repedezett,sot valahol nyilt is volt. Tehát eszerint az új szarkofág elkészüléséig onnan radioaktiv anyagok szabadultak fel,még ha csak kis mértékben is,de a szél ugyanúgy vitte magával,és nyilván kis dózisról beszélünk,de bizony mi is kaptunk itt magyarba abból évekig amikor keleti szél volt?

#bomba #Gyatlovelvtars #Sernobil #3,6
2023. okt. 4. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

Kaptunk.

Meg egész Európa.

A KFKI dolgozói lejöttek a városba, és végigcsipogta az utat a sugárzásmérő a zsebükben. Akik a szarkofágot az erőmű köré építették, rövid idő múlva meghaltak.

2023. okt. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És nem kis adagot hozott a szél!
2023. okt. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én nem a robbanást kovető hetekről kérdeztem! Hanem a 2016előtti időszakrol amikor mar 20-25éve volt a robbanás

Engem kifejezetten ez erdekel hogy peldaul 2012ben(random dátum) amikor a már rossz allapotu betonszarkofag miatt mennyi karos anyag jutott a legkorbe?

2023. okt. 4. 21:49
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Keves, tobb okbol is. Es az a keves is a merhetetlensegig higult, mire hazankig eljutott.

Nem azert epitettek ra az ujat, mert nagyon "szelelt" volna, hanem azert, hogy az eredeti szarkofag egyre romlo allapota miatt ne jusson el odaig, hogy komoly mertekben szeleljen.

2023. okt. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ertem. De a szo szoros ertelmebe elmondhato,hogy szennyezett még akkor is. Még ha merhetetlen is volt. A pajzsmirigyunk meg elraktarozza azt a keveset is sajnos.
2023. okt. 4. 22:02
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
5: Jód már régen nem szabadul ki onnan /olyan mennyiségben ami hozzánk képes egyáltalán eljutni/, mást meg nem raktároz a pajzsmirigy.
2023. okt. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%

#1 "végigcsipogta az utat a sugárzásmérő a zsebükben"


Az mindig csipog. Egyrészt háttérsugárzás, másrészt sok mindennek van valamekkora kisugárzása, amit azok a műszerek már kimutatnak, harmadrészt pedig alfa és béta sugárzást is mér, ami ránk nem igazán veszélyes.


Szóval ez így önmagában nem jelent semmit.

2023. okt. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!