Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Megállhat az idő? Ha igen, az...

Megállhat az idő? Ha igen, az milyen hatással lehet az élővilágra?

Figyelt kérdés
2023. okt. 8. 10:36
1 2
 1/11 anonim válasza:
48%
"Természettudományok"
2023. okt. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mojjo ***** válasza:
100%
Nem, nem állhat meg, épp ezért semmilyen hatással nem is lehet ez az élővilágra.
2023. okt. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 krwkco ***** válasza:
100%

"Megállhat az idő? Ha igen, az milyen hatással lehet az élővilágra?"

Az idő az események egy tulajdonsága. Az, hogy megtudjuk mondani, hogy melyik esemény volt előbb vagy később. (Nem mindig, de ettől most tekintsünk el.) És elő tudumk állítani mesterségesen eseményeket, amiket időrendbe állíthatunk a megfigyelendőkkel. "Időmérés".

A mesterséges eseményeket előállító eszközök az órák. Amik tiktakkolnak, a mutató ugrik, a számok változnak. Több ilyen eszköz is tud úgy működni, hogy az eseményeik egy bizonyos pontossággal egyszerre történjenek. Szóval szerintem ennyi az idő, mint fogalom.

Mondhatjuk, hogy az idő akkor állna meg, ha valamilyen csoda folytán többé nem lennének események. És ez azt jelentené, hogy sem az élővilágban, sem sehol másutt nem történne semmi. Minden úgy maradna, ahogy volt. Mint egy fényképfelvételen.

2023. okt. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%
Meg tud állni és meg is áll. Minden másodperc után 3 másodpercet áll. Caak ugye nem veszük észre, mert az órák is megállnak.
2023. okt. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Van a #2 és a#3 válasz. Minek ezt tovább ragozni.
2023. okt. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#1


John Gribbin (elismert tudományos szerző) írt egy könyvet, amiben ezt a témát is érintette:


[link]


Meg azt is hallottam, hogy a fekete lyuk belsejében megáll az idő.


Ezért a kérdésemnek van tudományos alapja, ezért tettem fel.

2023. okt. 8. 13:54
 7/11 Mojjo ***** válasza:
@6: Mi nem vagyunk egy fekete lyuk belsejében, valamint a fekete lyuk belsejében is a külső szemlélő szerint áll meg az idő (valójában nem is a belsejében, már előtte), a fekete lyuk belsejében lévő szemlélő szerint az idő normálisan telik.
2023. okt. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7


Oké, csak arra voltam kíváncsi, hogy a fekete lyukon kívüli világban elméletileg lehetne-e egy ilyen jelenség.


Pl. Korábban Hawking arról is írt, - ha jól emlék - hogy ha az univerzum elkezdene összehúzódni, akkor visszafelé telne az idő. Ezek után arra rákérdezni, hogy megállna-e, nem esztelenség (szerintem).

2023. okt. 8. 16:02
 9/11 A kérdező kommentje:
*ha jól emlékszem
2023. okt. 8. 16:02
 10/11 Mojjo ***** válasza:
@8: Idő az a valami, ami lehetővé teszi az események, folyamatok - bármilyen esemény, folyamat - végbemenetelét. Ha nincs idő, nem történik semmi. A világegyetemmel sem, semmivel.
2023. okt. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!