Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vörösóriás körül lehetne...

Vörösóriás körül lehetne távolabbi pályán életre alkalmas körülményeket biztosító kőzetbolygó? (Mármint nem úgy, hogy kialakulhat-e folyamtában, hanem ha ott lenne éppen)

Figyelt kérdés

2023. okt. 20. 00:17
1 2
 11/11 Psycho ***** válasza:
100%

Áhh, értem már. Nos, ahogy írtam is, a lakhatósági zóna messzire kitolódna. Kis gyors keresés után találtam meg az alábbi cikket:


[link]


Elég jól összefoglalja, mi fog történni. A lényeg: kb. 50-70AU távolságban lesz a lakhatósági zóna.

AU = Astronomical Unit, Csillagászati Egység, vagyis a Föld-Nap átlagos távolsága.


Magyarán: a Föld jelenlegi pályájánál 50-70x távolabb lesz a lakhatósági zóna akkor, amikor a Nap a vörösóriás fázisban lesz. Ez amúgy a Plútó környéke és még azon is túl, szóval valahol a Kuiper-övben.


Jó nagy vontató kell majd 😅


De nem kell aggódni amúgy emiatt. A cikk is írja, hogy a Föld már lakhatatlanná válik jóval előtte. Már kb. 1 milliárd év múlva a földi életnek lőttek (vagy max kb. az egysejtűek fognak csak fennmaradni). A Nap addigra kb. 10%-al fényesebb lesz = több energiát ad majd le, ami Vénusz-szerűvé "varázsolja" majd a bolygót az elszabaduló üvegházhatás miatt. RIP.

2023. okt. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!