Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A szivárvàny "alatt" és...

A szivárvàny "alatt" és "felett" miért más színű az ég? Alatta mindig sokkal világosabb.

Figyelt kérdés

nov. 9. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
A két szivárvány közötti terület fénye erősen polarizált (akárcsak maguk a szivárványok), ezért nagyjából félerejű fény jön onnan mifelénk.
nov. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mit jelent az, hogy a két szivárvány közötti rész?


[link]

nov. 9. 20:33
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Látni a képeden - nem? Az első felett halványan látszik a második szivárvány is, melynek a belseje kezdődik a piros színnel. A kettő közötti rész a legsötétebb.
nov. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy én a főszivárvány alatti részt látom csak sokkal világosabbnak, a második szivárvány alatt-felett nem igazán látok eltérést.
nov. 9. 21:54
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a belső szivárvány alatti terület világosságát az okozza, hogy az üveggyögy alapú fényvisszaverők működésének megfelelően a gömb alakú vízcsepp nagyjából a fényforrás irányába veri vissza a beeső fényt. Tulajdonképpen ennek a 'hibája' maga a szivárvány léte.
nov. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A fő szivárvány alatti fény nem polarizált, és a nedves táj a néző felől van megvilágítva, mely irányban minden esetben a legtöbb fény van visszaverve. A két szivárvány között, és még a második feletti terület is polarizált, amit mi csak a sötétedésből veszünk észre.


Nyugodtan lehet fogni egy polárszűrő fóliát, és lehet vizsgálgatni a szivárványokat. A gyengébbek kedvéért megjegyzem, hogy a valóságtól erősen eltérő eredményre fognak jutni, ha az LCD monitor előtt ülve kezdik vizsgálni a szivárványos képeket!

XD

nov. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kezdem felfogni :) Azért várok meg tudományos válaszokat/laikusoknak való "fordítást", ha valaki tud még olyat, amit nem írtak le előtte!

Bevallom őszintén, mikor először feltűnt ez a jelenség, még azt hittem, hogy csak én látom azt a részt világosabbnak, esetleg ez csak valami érzéki csalódás :)

nov. 10. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!