Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet a fizikus látásmó...

Hogyan lehet a fizikus látásmódot elsajátítani?

Figyelt kérdés

nov. 11. 11:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Elvégzel egy fizikus bsc és msc-t és akkor talán elsajátítod.
nov. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Van olyan látásmód?
nov. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Kettes - hidd el hogy van.


Kellemetlen mellékhatása, hogy nemcsak szakmai dolgokra terjed ki - hanem amióta így látom a világot, azóta nagyon lenézem az emberi társadalmat és annak a "súlyos" problémáit!

nov. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
9%
Ne akard a fizikusi látásmódot elsajátítani. Ez a látásmód nem ad valódi értéket. A tanáraim, akik ilyen látásmóddal rendelkeztek, nagyon jól tudtak differenciálegyenleteket megoldani, de képtelenek voltak a középiskolai tudást magabiztosan használni.
nov. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%

Az előző válaszomat még kiegészíteném:


Az egyetemi fizika és matek egy nagy sznobság. Nekem pl. évekbe telt, mire a valószínűségszámítás jegyzet, első két fejezetét JÓL megértsem. De most magabiztosan állítom, hogy tudom. Az oktató nem tudja ilyen jól az első két fejezetet, mégis ő kutatja az összes további fejezetet, és ő publikál nemzetközi folyóiratokban. Fogalmam sincs hogy csinálja, de egész biztos vagyok benne, hogy nem érti a maga teljességében a saját tudományágát.

nov. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#4-5


Ez a "sznobság" teszi lehetővé, hogy te itt most leírhasd ezt a nagy okosságot.


Vajon milyen sznobság mondatja veled, hogy a tanárod nem tudja olyan jól a valószínűségszámítás alapjait, mint te? Te vajon megpróbáltál-e kutatói pályára lépni, vagy csak irigykedsz azokra, akik ezzel foglalkoznak? Miért gondolod, hogy ha valaki fizikus vagy matematikus, akkor szükségszerűen buta ezen kívül más dolgokhoz?


Nekem úgy tűnik, inkább veled van a gond.

nov. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
Elárulnád, hogy a számítógép mennyiben cáfolja a tudomány sznobságát?
nov. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hozzád hasonlóaknak igaza lenne az olyan állításokban, amilyeneket a négyes és ötös kommentedben tettél, akkor nincs tanár, nincs a tanár által tanított ménök, és nincs a mérnök által fejlesztett SEMMISE. Nincs műhold, nincs internet, nincs PC és nincs autó. Lovaskocsi van, és omnibusz.
nov. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az mennyiben hasonlít vagy tér el a mérnöki szemlélettől?
nov. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

7#


"Elárulnád, hogy a számítógép mennyiben cáfolja a tudomány sznobságát?"


Hát csak annyiban, hogy egyetemi fizika és matek kell hozzá, amit te sznobságnak tartasz.


Ezek szerint még a 6-os válaszom sem volt világos. Nyilván túl sznob vagyok neked.

nov. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!