Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kis hajszálvékony fehér...

Kis hajszálvékony fehér férgek mik lehetnek egy kötött ruhán? Max 1 cm, de inkább fél centis hosszúságúak.

Figyelt kérdés

Kolesztársam otthonról hozott ruháit pakoltam ki a bőröndjéből, (kisebb balesete volt, minden mozdulattól kímélem...), na és az egyik fekete kötött ruháján vettem észre ilyen izgő mozgó, nagyon vékony férgeket.

Először valami pihének, szösznek hittem, de mivel mozogtak, jobban ránéztem és...

Az anyja segített neki bepakolnia otthon, voltam már náluk, és úgy tűnt tisztaság van náluk, útközben nem nyitotta ki a ruháit, biztos is pedig, hogy otthonról hozta a férgeket...


Esetleg ez lenne a ruhamoly, vagy az másmilyen? MI lehet ez?



#féreg #ruhán
nov. 23. 01:05
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Molylepke lesz belőle.
nov. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Régen láttam már szerintem ruhamoly lárvákat, és azok ahhoz képest, amit most láttam, teljesen mások. Azok szó szerint kukacok. Ezek meg tényleg annyira vékonyak és hófehérek voltak... Vékonyabbak, mint egy gépselyem cérna...ha nem fekete ruhán lettek volna, észre sem veszem...


Egyébként az jutott eszembe, hogy van macskájuk otthon, akit mindenhová beengednek. Lehet tőle valami fonalféreg?

nov. 23. 03:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a kellemetlen, ruhán élősködő rovar lárvák megjelenése nincs összefüggésben a tisztassággal, a néhány milliméteres rovarok bárhová be tudnak szökni, a lárváik pedig a természetes anyagból készült textiliákon élősködnek, tönkre teszik, megrágják azokat.

Valószínüleg az történt, hogy a szekrényben lévő ruhát bepakolták a bőröndbe, és azon már ott voltak a lárvák, vagy a peték, a szekrényben molyok csócsálják a gyapjúból készült ruhákat.

A lárvák még picik voltak, de valószínűleg molylepke.

Vannak más, szövet károsító élősködők, de azok lárvája inkább barna.

Még egyszer írom, a legtisztább lakás szobáiba is beszökhetnek azok az élősködők, ma már valamiért szinte el lett felejtve, de egykor a ruhásszekrénybe naftalint raktak, ami a sokáig ott tárolt ruháknek adott egy jellegzetes szagot, de megölte a molyokat.

Kérdezd meg, mióta volt az a ruha a szekrényben.

Úgy sejtem gyapjú lehet az anyaga.

Szóljon az anyukájának, hogy ellenőrízze a ruhatárat, és kezdjen valamit az élősködőkkel (mosás, kártevőirtás)

Nem utolsó sorban ott, nálatok, a kollégiumban is hasonló teendők vannak.

nov. 23. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 LeonScottKennedy ***** válasza:
10%
Lángszórót nekik!
nov. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg fotó?
nov. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!