Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek koktéloknak el...

Szerintetek koktéloknak el lehet készíteni a kémiai szerkezeti képletét?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:

A koktél keverék, egy konkrét képlete nincs. Viszont ha tudod, hogy pontosan milyen molekulákból áll, akkor miért ne?

Szerintem egy átlagos koktélban biztos van pl. víz, alkohol, citromsav, cukor... De aromaanyagok, színezékek is lehetnek benne, amik bonyolult felépítésűek.

2010. okt. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát lehetetlen, hogy valaki elkészítse, aki nem nobel díjas kémikus?:D
2010. okt. 20. 20:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Keveréknek nincs és nem is lehet szerkezeti képlete! Az alkotórészeknek kémiailag nincs semmi közük egymáshoz mert akkor nem keverék lenne! Hiszen pontosan tilos olyan anyagokat összekeverni amik kémiai reakcióba lépnek egymással!Mert egészségre káros anyagok keletkezhetnek.
2010. okt. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nobel díjas kémikus se készíthet el olyant ami ellenkezik az alapvető kémiai törvényekkel.Nem azért különböztetik meg a keverékeket a vegyületektől mert ugyanazok!
2010. okt. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jól van na, nyugi!:D Én hülye vagyok hozzá, csak érdekelt.
2010. okt. 20. 20:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Ki vagyok akadva mert az iszapkatasztrófa kapcsán diplomás emberek kémiailag annyi baromságot hordtak össze hogy hihetetlen. Az MTA nyilatkozójáról kiderült hogy 7. osztályos szinten nem ért a kémiához, és beszél.Jó nekem ez a szakmám de azért a MAL vezetői legalább részlegesen tudhatnák mit csinálnak.Mellesleg ma a vizsgálóbizottság tagja is mondott egy óriási marhaságot. Ugyanis Ajkán nem timföldet gyártanak ami Al2O3, hanem Al(OH)3-at alumíniumhidroxidot gyógyászati célra mert az jó gyomorsavlekötő.Csak a régi timföldgyár gépeivel csinálják.
2010. okt. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És ez idetartozik, vagy csak villogsz?
2010. okt. 20. 22:13
 8/9 anonim ***** válasza:
A koktélokban valószínűleg milliószámra találhatóak vegyületek, amelyeknek a molekuláit mind fölsorolni szinte lehetetlen. Ez olyan minhogy kémia órán a víz nem vezeti a villamos áramot, a csapból pedig egyáltalán nem tiszta h2o folyik! Sok száz vegyület található benne a gyógyszerszármazékoktól kezdve a klóron át minden, csak nagyon kicsi mértékben!
2010. okt. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jó, ennyire nem vagyok szőrszál hasogató, nekem a csapi víz is elmegy H2O-nak:D De mint kiderült nincs köztük kémiai kapcsolat.
2010. okt. 27. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!