Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Legkevesebb hány fizikai...

U. Xorter kérdése:

Legkevesebb hány fizikai állandóra van szükség, hogy leírjuk a ma ismert világot?

Figyelt kérdés
Állandókat nem olyan nehéz gyártani, de ezek közül sok kifejezhető a többivel. Szóval egy minimális halmaz érdekelne.

dec. 3. 15:15
 1/10 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Egy tuti, a mu0 és epszilon0 kifejezi a fénysebességet.

A többi között nem tudom van-e ilyen összefüggés, de van jópár és azok nem köthetök az érdeklödési körömhöz, szóval lehet van.

Illetve a matematikai állandók sem elhagyagolható (e, j, pi…)

Szerintem bizonyos tekintetben mindre szükség van.

dec. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg mennyi paraméter van a standard modelben, plusz a neutrínók mixing angle-je. Ezzel a rèszecskék és a kölcsönhatások megvannak. Áltrelben nem tudom hogy van- paraméter, de ha van, akkor még az.
dec. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Xorter? Nem hiszem.
dec. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

Egy darab állandóval le tudod írni egy egyenes jellemzőit.

Hárommal a tér geometriáját. Na és mit gondolsz, az univerzum összes folyamatával együtt ehhez képest mennyivel bonyolultabb?


Sokkal.


Ha pontos számot szeretnél, 1. nem tudod miről beszélsz, tehát mit kezdenél vele. 2. kicsit még várnod kell. úgy végtelen sok évet. ezalatt megválaszolják a világ összes ma nem ismert jelenségét, köztük a kérdésedet. Persze hogy mit kezdesz az információval, az továbbra is talány.

dec. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Legalább annyi "fizikai állandóra" szükségönk vanm ahány mennyiséget megismerünk és ahány mértékegységünk van (bele értve az összes származtatott fizikai mértékegységet is). A fizikában használt "állandóak" azok nem mások mint a "mértékegységek" közti váltószámok. Pl. két test tömegvonzásának törvénye F=G*(m1*m2)/(r*r). Ez most 6,67*10^-11 N*m*m/kg Az értéke (6,67*10^-11) abból adódik, hogy a tömeget kg-ban a távolságot m-ben mérjük. Ha találnánk olyan "univerzális" mértékegység(rendszert), hogy ez az állandó itt eltűnjön (vagy legalább 1 legyen) akkor közelebb kerültünk a "megoldáshoz". De amíg emberi mértékegységeket használunk azok között lesznek váltószámok és ezért kellenek állandóak. És ahány "mértékegysgéet" ki bírunk találni annyi váltószámra (állandóra) lesz szükségünk. És itt nem az SI alapegységeire gondolok hanem pl. ilyenekre is amit használunk pl. fajhő, sebesség, rugalmassági modulus stb. stb. És az is aok állandót okoz, hogy az SI-t használjuk a fizikában is nem csak a technikai életben. Tanultunk fizikai töriből egy olyan kísérletről, hogy olyan mértékegység rendszert próbált valaki csinálni (már nem emlékszem, hogy ki és mikor), hogy az alapmértékegységek eltértek az SI-től és úgy alkotta meg, hogy pl. a c=1 legyen. Hogy ebből mi lett, használták-e valaha, meg mire jutott vele már nem emlékszem régen volt, és inkább cask érdekességként említették.
dec. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

#5 Az hogy mi milyen mértékegységet használunk az nem befolyásolja a természetet. Az összes mértékegységet definiáló állandót választhatjuk 1-nek és akkor nem lesznek mértékegységek, és állandók hozzájuk. Tehát a mértékegységekből nem jön kötelezően használandó állandó


Viszont egy-egy elméletnek vannak paraméterei, azok amik leírják az elméletet. Például egy elektronnak a töltése és a tömege.

dec. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

U. Xorter

„Állandókat nem olyan nehéz gyártani, de ezek közül sok kifejezhető a többivel. Szóval egy minimális halmaz érdekelne.”

Aztán, ha valahogy megtudnád erre a választ mit kezdenél vele? Nagy valószínűséggel semmit. Annyiszor megkérdeztem már tőled, hogy miért nem foglalkozol a értelmes, a gyakorlat számára is használható dolgokkal? Választ még soha nem kaptam.

dec. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

U.Xorter - Gratulálok! - ez egy kivételesen jó és értelmes kérdés, melyre kísérleti fizikusként én sem tudom a pontos választ, ezért keresni fogom!

:-)

dec. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Nekem az #5-ös és #6-os válaszoló is Dávid Gyulát juttatja eszembe. Ő amikor csak tehette a legszebb alakú egyenletekkel vezette le a tananyagot, és nagyívben kerülte az SI-t... [és az állandókat is?] :-)
dec. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 dq ***** válasza:
100%
Csak a standard modellhez kell vagy 20, legalábbis a wiki szerint [link]
dec. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!