Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A sok csapadék miatt elképzelh...

A sok csapadék miatt elképzelhető nagyobb árvíz a téli tavaszi időszakban?

Figyelt kérdés
Az elmúlt évekhez képest elég csapadékos az időjárás, a környező országokban is. Lehet árvíz?
dec. 6. 08:43
1 2
 11/17 L.. István ***** válasza:
28%
#7: Nekem pl. a gyerekkori fényképeim bizonyítják, hogy milyen havak voltak, szóval nem csak az emlékeimre kell, hogy támaszkodjak. Alagutakat furkáltunk bele, ott mászkáltunk négykézláb. Apám sokat fotózott, nem csak egy télen, szóval nem csak egyszeri eset volt.
dec. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 TappancsMancs ***** válasza:

Itt egy cikk a nagyobbakról.

1838 Budapest

1862 Kalocsa

1876 Duna

1878 Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye

1879 Szeged

1941 Duna

1954 Duna

1956 Duna

1965 Szombathely

1970 Tisza

1974 Körös

1980 Körös

1989 Hernád

1998 Kelet-Magyarország

1999 Tisza négy vármegyében

2002 Duna

2006 Duna, Tisza

2010 Miskolc

2013 Győrújfalu


[link]

dec. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 TappancsMancs ***** válasza:
11 Ezek tényleg érdekesek, csak vannak ahol a neten olyanokat írnak, hogy egész Magyarországon és egész télen a három hónapon át havazott és volt hó. Inkább volt egy-egy hét amikor lehetett szánkózni és az nyilván megmarad. Meg több volt a kis havazás, a szállingózó hóesés ami meg sem maradt. Én is hallottam olyat, ahol tanyán a kerítés tetejéig ért a hó és utat kellett vágni a házig. :) Meg volt ahova lánctalpasokkal vitték az élelmiszert.
dec. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
2-es! Hol éltél gyerekkorodban?
dec. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Falun a D-i országrészben. De nem értem, hogy mit számít ez. Fényképek is vannak róla, hogy méter magas hóban játszadozunk... Nem tudom, hogy miért kellett ezt kiforgatni úgy, hogy több méterről beszéltem.
dec. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

14-es vagyok.


Értem. Rendkívüli élményben volt részed a mai fiatalokhoz képest. Én 20 centi körüli hóra emlékszem, persze az volt vagy 15 éve. Most 28 vagyok. Lehet, hogy az a 20 centi körüli csak 10-15 centi volt, mert a kicsit nagynak látja a gyerek...

(Én végig Bp-en éltem. Az ország más helyein, meg magasabban valószínűleg több hó hullott, mert a belváros ugye rendszerint melegebb is volt.)

dec. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
dec. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!