Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Eltelt pár évtized és a...

Eltelt pár évtized és a robotok nemsokára átveszik a technikai hatalmat a mestetséges intelligencia segítsegével?

Figyelt kérdés
dec. 7. 16:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
74%
Van itt egy kavarodás Mesterséges Intelligencia előszőr ilyenek fog hanyat vágni mint újságírás .
dec. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Az MI még mindig csak egy ügyes szöveg generátor. Nem tud gondolkodni. Logikai és tény alapú feladatokon hamar elvérzik.
dec. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
83%

11


Ha az újságírás abból állna, hogy átveszünk kész dolgokat, még igaz is lenne.


De szerinted hogy bonyolítana le az MI egy interjút? Vagy egyáltalán hogy kezdene el foglalkozni egy olyan témával, amivel még senki?



12


Dolgoztál te már irodában? Olyanban, ahol sok a papír. A munka 20%-át az adja, hogy próbálod kitalálni, hogy a másik mit írt oda. Legyen ez e-mail cím vagy postai cím. Ha meg egyik se jó, akkor fel kell hívni, hogy valahogy megkapja az eredményeit. Én eskü örülnék annak, ha lenne valami 100%-os kézírás felolvasó MI...


De az emberek tudod képesek olyan dolgokat csinálni tiszta akaratlanul, amire a fejlesztők nem számítanak. Ha meg nem számítanak rá, az MI se fogja tudni, mivel nem programozták bele.



Jelenleg is létező példa erre a videójátékok. Én játszottam már úgy, hogy az ellenség csak azt tudta, hogy x körzeten belül kell támadjon és üldözzön engem. Ha meg azt elhagyom, akkor már nem lát. Ezen a határon egyensúlyozva, egy távolsági fegyverrel 0 sebződéssel meg lehetett ölni mindent.


- Volt egy tudva levő dolog, névszerint, hogy a játékosok nem tartják a látóhatáron az ellenségeket, mert nehéz célozni. Mindenki közelebb megy, sőt akár még kézi fegyvereket is használnak, mert nagyon közelről azoknak nagy sebzésük van. A fejlesztők nem számítottak arra, hogy én nagyon szeretem tartani a távolságot, ha lehet. Így meg az MI sem volt felkészítve arra, hogy mit csináljon, ha ilyen helyzetbe kerül, így durván elhasalt.

dec. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
19%

... nemsokára. Ízlés dolga, kinek ez mennyi. Az ijedőseknek akár holnap. Az értőknek akár soha. Meg minden, ami közte van.

Annyi mindenesetre bizonyos, működő bonyolultabb dolgot "véletlenül", hozzáértés nélkül még senki nem csinált. Az intelligencia még embereknél is lehet hiánycikk. Pontosan definiálni (értsd: minden apró részeltében) még senkinek sem sikerült. Még ilyen primitív dolgot se, hogy van az ember. Meg van mondjuk a szex utáni vágya. De mi a fene lehet az, hogy jelenik meg, hogy hat, mi hordozza, szóval mi az hogy szellemiség. Itt meg rémüldöznek, hogy lesz ember, aki megalkotja azt, amit maga se tud. Nem semmi...

dec. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!