Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Napot hogyan lehetne elpuszt...

A Napot hogyan lehetne elpusztítani, milyen mértékű atomfegyverrel kellene megtámadni, hogy szétrobbanjon?

Figyelt kérdés
dec. 9. 19:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Elpusztul az magától, csak várj türelmesen!
dec. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tudom, de ez elméleti kérdés.
dec. 9. 19:21
 3/19 A kérdező kommentje:
Érdekel a tudományos háttere.
dec. 9. 19:21
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Atomfegyverrel sehogy. Neutronsugárral szerintem vagy antianyaggal.
dec. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Ha tudnád azt, hogy a mi naprendszerünkben a teljes rendszer több mint 99%-át a Nap tömege adja, akkor nem kérdeznél ilyet.

A maradék 1%-ból nekünk jó ha jut annak 1 tizede.

Szóval mondjuk birtokoljuk a naprendszerünk 0,1%-át.

Mire mennénk a naphoz képest mákszemet sem elérő tömegünkkel(anyagunkkal)?

dec. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
A Napot nem igazán van esélyed elpusztítani, mert akkor sem igazán kottyanna meg a napnak, ha az egész Naprendszert (a Napon kívül) atomfegyverré alapítanád, és ráb* a Napra. Meg sem kottyanna neki, már csak azért sem, mert a Nap maga egy hatalmas és folyamatos atomrobbanás, néhány töltetnyi atom nem oszt, nem szoroz nála semmit. Lehet, hogy antianyaggal vagy mit tudom én mivel elpusztítható, de antianyag nem terem csak úgy a Földön, és abból is egy elég nagy mennyiség.
dec. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
dec. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
41%

Atomfegyverrel sehogy. Elpárolog mielőtt a közelébe ér.


Max úgy tudnánk ha valahogy belelöknénk egy feketelyukba, de ez szintén nem reális opció:D


Szóval jaah, ki kell várni hogy magától elpusztuljon. De nyugi, már csak pár milliárd évet kell várni kb.

dec. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

Úgy kell csinálni mint Carter őrnagy, egyik csillagkapuval tárcsázol egy olyat, ami egy fekete lyuk közelében van. A másik csillagkaput körbeveszed egy erőtérrel (hogy ne olvadjon el) és behajítod a napba. A fekete lyuk a féregjáraton keresztül folyamatosan szív el a napból anyagot, ezáltal megbomlik a fúzió-gravitáció egyensúly és felrobban a ☀️.


Viccet félre téve ha valóban el tudnánk távolítani a nap jelentős tömegét, gondolom tényleg idő előtt szupernóva robbanást idézne elő.

Ez a valóságban kivitelezhetetlen. Másik út, hogy megnöveled a nap tömegét, akkor is megbomlik az egyensúly.

Ezzel az a gond, hogy a naprendszerben nincs ehhez elég anyag. Mint ahogy már valaki leírta, a naprendszer tömegének 99%-át a ☀️ teszi ki. Azaz ha belehajítanánk minden bolygót, kisbolygót, törpebolygót az is kevés lenne.

Megoldás lenne más naprendszerekből idevonszolni több anyagot. A kérdés az, hogy mennyit kell a napba belehajítani? Én aztán nem fogom kiszámolni.

dec. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%
Egyszerűen "imádom" azokat a sci-fiket, amelyek tudományosnak hazudják magukat, de egy-egy csillagot képesek elpusztítani pl. egy ionágyúval.
dec. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!