Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire káros a csillagszóró...

Mennyire káros a csillagszóró porladva?

Figyelt kérdés

Rokonoknál voltunk, az egyik gyerek bontotta a zacskóból, lényeg, hogy rosszul szakadt, ki is borította, törött, porladt darabok szóródtak szét, mintha vki ráállt volna a zacskóra es eltöredezettt volna. De ez nem elég, a kicsik már tapogatták, én szóltam a szülőknek, készültem vizes ronggyal de addigra mar az egyik kicsi könyékig a szájában, tuti került a kezéről bele.

Plusz ott van szétszóródva minden

Tudom en kicsit jobban aggódok, mint az átlag, ők azt mondták semmi gond, nagyját felszedték, én porszívózni akartam volna a szőnyeget, de nem engedték. Nyilván nem otthon vagyok, nem kotnyeleskedhetek bele. Kérdés káros-e? ( Elméleti csak, hisz mar mindegy)


jan. 2. 12:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy mindegy, hiszen ha lenyelték, akkor azonnal orvost kell keresni, vagy legalábbis felhívni a toxikológiát, hogy mi a teendő.
jan. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
2 napos sztori
jan. 2. 13:02
 3/15 A kérdező kommentje:
Meg en nem avatkozhatok bele az életükbe. Anyja apja rámszólt ne parázzak már.
jan. 2. 13:03
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2 mapos, akkor nem.lett semmi baja.
jan. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az alumínumport, a vasreszeléket és a bárium-nitrátot nyilvánvalóan káros megenni, de ha eddig nem okozott gondot akkor már valóazínű nem lesz nagy baj.
jan. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"A nitrát alapú csillagszóró kémiai összetétele: bárium-nitrát 54%, alumínium 10%, vas 30%, resinox 6%."

[link]


Ezekből a bárium-nitrát a veszélyesebb:

[link]

de feltehetőleg csak igen kevés juthatott belőle a szervezetbe, így nem kell pánikolni.

jan. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Semmi bajuk, pörögnek, esznek isznak. Most mentek el tőlünk. Hosszútávú hatása sincs?
jan. 2. 14:06
 8/15 A kérdező kommentje:

#6 ezt olvastam en is, azért is írtam ki a kérdést, mert a barium nitrát ijesztett meg. Ha ott a szőnyegről beszipákolják se gond? Mert holnap az en gyerekeim mennének.

Az az 5 nagy csillagszóró nagy része sztem 1/3a szét volt porladva. Lehet valaki megtörte vagy memtudom.

Remélem azért nem káros annyira, hisz töredezettseg bárhol megtörténhet,puha papirba csomagolva

jan. 2. 14:09
 9/15 anonim ***** válasza:
A csillagszóró füstjének a belélegzése sokkal veszélyesebb.
jan. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen? Mert attól, hogy elolvasom mêg nem értem. Hisz nem vágom a kémiai reakciókat, meg az anyagokat sem.

Gyerekkoromban vágni lehetett a füstöt otthon amikor égették a szüleim

jan. 2. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!