Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az elképzelhető, hogy programo...

Az elképzelhető, hogy programozzuk az atomot, mint a transzformersben?

Figyelt kérdés

jan. 3. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ, a transformersben hogyan programozták az atomot? (Nem láttam a filmet.)
jan. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
inkább akkor úgy kérdezem, hogy a távoli jövőben elképzelhető h úgy programozzuk az atomot , hogy bolygokon életet tudjunk létrehozni?
jan. 3. 16:15
 3/9 A kérdező kommentje:
egyébként a transzformersben úgy programozták az atomot, hogy a fémből bármit létre tudtak hozni ami fém, például egy gépfegyvert egy vasdarabból
jan. 3. 16:17
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

3D-s nyomtatót már ismerjük, fegyvert is lehet vele nyomtatni. Bár egyelőre ha jól tudom, inkább csak kompozitokkal dolgozik fémek helyett.

Életet meg akkor fogunk tudni létrehozni, ha már ismerjük az élet kialakulásának kábé minden feltételét. Ettől még azért messze vagyunk, bár folyamatosan közeledik hozzá a tudomány.

Ugyanakkor, még ha ez sikerülne is, legjobb esetben is valamiféle egysejtűeket fogunk tudni kreálni, amiből évmilliárdokba telik mire valamiféle intelligensnek nevezhető valami lesz. (Nem tudom, a Transformersben milyen forma életet vagy életeket hoztak létre.)

jan. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ugyanaz a kérdés mindenki számára mást jelenthet. Azt hittem a kérdés kapcsán, hogy az atom programozása azt jelenti, hogy a hidrogén elektronjának szabadon írhatom fel a Schrödinger egyenletét :-)
jan. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Az atomok nem programozhatóak - esetleg csak gerjesztett állapotba hozhatóak.
jan. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Neem, az atomot nem tudod programozni. A programozás csak gépeknél működik és bizonyos értelemben a biológiában. Atomot programozni olyan mintha azt mondanád hogy beprogramoztál egy db sószemet hogy repkedjen körbe a fejed körül:D

Túl pici. Olyat lehetne max hogy egy gép mozgatja ezeket az atomokat úgy ahogy.


Vaaagy legyél Isten xD

Ő biztos irányítgat mindent ahogy akar

jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Gyakorlatilag egy kvantumszámítógéppel pár atomot programozol.
jan. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Programozni azt lehet, ami végre tudja hajtani a programot.

Az atomban nincsen ilyen eszköz.

jan. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!