Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vajon az üreshalmaz végtelen...

U. Xorter kérdése:

Vajon az üreshalmaz végtelen hatványhalmaza mekkora számosságú lehet?

Figyelt kérdés

jan. 20. 12:11
A kérdező szavazást indított:
Kisebb, mint megszámlálhatóan végtelen.
Megszámlálhatóan végtelen.
Megszámlálhatatlanul végtelen.
Több, mint megszámlálhatatlanul végtelen.
Nem tudom/Tartózkodom.
1 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Újabb U.Xorter féle sziporka. Lapozzunk.
jan. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1 - csak azért klikkeltem rá, hogy meggyőződhessek róla.

Talált - süllyed!

😄

jan. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az üreshalmaz hatványhalmaza 1 elemű, annak a hatványhalmaza 2, annak a hatványhalmaza 4 elemű, stb. Ha n-szer alkalmazzuk a hatványhalmaz képzést, akkor 2**(n-1) elemű (véges) halmazt kapunk. Ezt nem tudom, hogy hogyan van értelmezve, vagy van-e értelmezve az, hogy végtelenszer alkalmazzuk a műveletet, de heurisztikusan azt mondanám, hogy a véges 2**(n-1) elemű halmazok valamiféle limesze megszámlálhatóan végtelen halmaz lesz, ahogy n tart a végtelenbe.
jan. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3-as, én is ilyesmire jutottam addig, hogy előbb-utóbb egy végtelen számosságot kell kapjak. Tudvalevő, hogy a legkisebb végtelen számosság a mágszámlálhatóan végtelen, azaz alef-null. Viszont mivel végtelen hatványhalmazról beszélünk, ugyanazt kellene kapnom, ha még egyszer vagy még egy véges n-szer alkalmazom a hatványhalmazképzést, azaz 2^(alef-null), 2^2^(alef-null), stb. számosságokat kell kapnom. Ebből egy végtelen hatványtorony születne, ami legfeljebb alef-null magas - hiszen egyesével emelkedik a számosság a hatványtornyon, nem folytonosan. Amennyire tudom az előbbi számosságokat a Beth-0, Beth-1, Beth-2,... számosságok írják le, melyek határértékét kellene megmondani n -> alef-null-ban, azaz Beth-(alef-null) a válasz, amire jutottam. Érti-e bárki, amit írok?
jan. 20. 20:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Érti-e bárki, amit írok?"


Hidd el, ez nekünk egyszerű halandóknak már egy nagyon-nagyon magas téma, hisz mi nem jutottunk be időben a "Laugh Academy" felsőfokú képzési programjára. Szerintem jobb lenne, ha minderről a tanszéki kollégáiddal értekeznél!

😊

jan. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Értjük, megint nem vetted be a gyógyszeredet.
jan. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont mivel végtelen hatványhalmazról beszélünk, ugyanazt kellene kapnom, ha még egyszer vagy még egy véges n-szer alkalmazom a hatványhalmazképzést"

"Ebből egy végtelen hatványtorony születne, ami legfeljebb alef-null magas - hiszen egyesével emelkedik a számosság a hatványtornyon, nem folytonosan. Amennyire tudom az előbbi számosságokat a Beth-0, Beth-1, Beth-2,... számosságok írják le, "[...]

Éppen ezért ellentmondás, nincs ilyen határérték, nincs értelmezve a művelet. Ugyanakkor visszafele is igaz, hogy nincs olyan halmaz mely hatványhalmazának számossága alef-null.

márc. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!