Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen az időjárás Baranya...

Milyen az időjárás Baranya megye környékén általában?

Figyelt kérdés
Voltam pár éve Villányban és azóta a telefonomba maradt a hely aktuális időjárása és előrejelzései… Már szinte hobbimmá vált, hogy összehasonlítgatom a kelet-magyarországi lakhelyemével… Egészen elképesztő, hogy ott mindig 5-6 fokkal több van… Úgy tanultam hogy Magyarországon kb mindenhol ugyanaz az éghajlat, erre akármikor megnézem télen, alig ír náluk fagyot, napközben 8-9-10 fok van, míg nálunk alig van 3-4. Ennyire el mediterránosodott volna Baranya megye környéke? Akik ott laknak mit tapasztalnak? Mostmár nem bírom tovàbb esküszöm odaköltözök igaz csóró hely az is elvileg

jan. 23. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

hát én ránézek a tegnapi térképre

[link]

vagy a tegnapelőttire

[link]

vagy az azelőttire

[link]

és kábé akkora fagyokat látok baranyában, mint bárhol máshol.

jan. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
annyi van, hogy a déli határszélen gyakoribb, hogy egy-két napig enyhe légtömegek érkeznek (mint ami a múlt csütörtöki "kitavaszodás" is volt, 16-18 fok délen), de ettől még nem közel sem lesz mediterrán.
jan. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

igazából az egész országban nagyjából ugyanaz az éghajlat, jól tanították. belföldön kb. bárhová költözöl, nyáron nagyrészt meleg lesz, télen nagyrészt hideg lesz (vagy legalábbis nem sokkal kevésbé hideg, mint az ország többi részén), és bármelyik évszakban előfordulhat szűnni nem akaró esőzés, vagy hetekig tartó szárazság.

aki tényleg enyhe teleket akar legfeljebb alkalmankénti gyenge fagyokkal, annak minimum az adriáig le kell mennie.

jan. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
36%
Én itt lakok, és én is észrevettem azt, amit mondasz, hogy ránézek a térképre, és itt elég gyakran néhány fokkal melegebb van, mint keleten. Tulajdonképpen többek között ezért is költöztem ide Heves megyéből, mert itt melegebb van.
jan. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Irigyellek titeket 😖🙏
jan. 24. 15:05
 6/6 anonim válasza:
Igen, igazi mediterránia, ma megyek is a strandra a tevémen. :)
jan. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!