Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A telihold befolyásolja az...

A telihold befolyásolja az alvást?

Figyelt kérdés
Mi igaz ebből?

jan. 25. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Semmi.

Ugyanolyan legenda, mint a farkasember.

jan. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem pl zavar, ha besüt az ablakon, mert világos van tőle, de ha lehúzom a redőnyt, észre se veszem.
jan. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
Az ezósok ezt bebeszélik maguknak - úgyhogy ők tényleg nem bírnak ez miatt aludni!
jan. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Psycho ***** válasza:
89%

Bármennyire is azt szeretném mondani, hogy ez bullshit, de a tudományos kutatások sorra hozták ki, hogy bizony-bizony van hatása a teliholdnak, és nemcsak az alvásciklusra. Itt egy összefoglaló cikk erről, telis-tele hivatkozásokkal:

[link]


Én speciel nem érzem a változást, de vannak emberek, akikre úgy tűnik, hatással van.

jan. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Fiatalon én sem hittem el Öreganyámnak, amikor szaggatott a térgye kalácsa, hogy 2 nap múlva eső lesz. És mégiscsak esett 2 nap múlva. Mire 60 éves lettem, már nekem is szaggat, két nappal az eső előtt. Jó szamár megérzi...
jan. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

Nálam sok mindent befolyásol:

a menses lefolyását,

nem tudok aludni, éber vagyok hajnalig.

jan. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
45%
Nem vagyok ezofuggo. De hát rám rosszabbul alszom, mégha utólag jövök rá, akkor is.
jan. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!