Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges olyan légköri...

Lehetséges olyan légköri tükröződés, hogy két Nap látszódjon az égen?

Figyelt kérdés

[link]


Alapból szerintem nem. Elbizonytalanít, hogy a neten ezek a fotók híroldalakon is megjelennek, a videómegosztón videók is vannak ilyen jelenségekről.

[link]

[link]

[link]



#Nap #tükröződés #inverzió #légköri jelenség
jan. 29. 17:55
1 2
 1/13 grafno ***** válasza:
74%
Majd ha egy nagyobb hiroldal lehozza akkor... miben indokolták a látottakat a linkelt oldalak? Szerintem PS.
jan. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan formában ahogy a fotókon látszik nem hiszem, és nem kettő, hanem 3 nap is látszik. De a két hamis nap nem pontosan úgy látszik, ahogy az igazi. [link]
jan. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A nagy Levin ***** válasza:
100%

Láttam már kétszer is ilyen halojelenséget, de az nem így nézett ki, mint a fenti képeken, hanem valahogy így:


[link]


Úgyhogy én is a Photoshopra tippelek.

jan. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
25 évvel ezelőtt abszolváltam egy szemeszternyi szakelőadást az egyetemen, mely a légkör nevezetes optikai jelenségeivel foglalkozott. Az előbb linkelt halojelenséget említették, de a kérdéses kettős napra nem emlékszem. Ezért erős a gyanúm, hogy tényleg kamu a dolog, bár 100%-ra nem merem kizárni.
jan. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Ha fel is tételeznénk ilyen jelenséget (ami persze nincs) a képen látható két Nap képe akkor sem állhat egymás mellett. A ragyásabb a horizont felett álló Nap képe, a fényes kerek a magasabb álló Nap képe.
jan. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az egymás mellett álló Nap biztos, hogy kamu.
jan. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egymás feletti viszont nem biztos, hogy az. Bizonyos légköri optikai jelenségek nagyon-nagyon ritkák, és éppen ezért nem igazán van rájuk nyilvánvaló magyarázat.

Első pillantásra délibábszerűnek tűnik a tükörkép, de ehhez szerintem bőven túl magas a napállás.

A Nap felett jégkristályok miatt kialakuló fényoszlop összehozhat hasonlót (ha pont csak kb. egy Nap méretű szakaszon jön létre a fényoszlop), de ez esetben elmosódottabb a kép, nincsenek olyan határozott szélei az "ál-napkorongnak".

[link]

Ha meg csak tükröződés lenne a fényképezőgép optikáján, akkor miért torzul így a tükörkép felhőnél levő felső széle?

Egyébként a cikk úgy fogalmaz, mintha az illető nem látta volna a két szemével a kettős Napot, csak utólag vette észre a felvételen.

[link]

jan. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

#8

https://www.youtube.com/shorts/8vcJ-V8tbmo

Erősen tükröződésgyanús felvételek.

jan. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egymás mellett látszó Napok nincsenek, ezek szerkesztett felvételek.
jan. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!