Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A glifozát mennyire oldódik...

A glifozát mennyire oldódik napraforgó olajban?

Figyelt kérdés

[link]

Többször is láttam már ősszel elfeketedett napraforgó táblát, De azt hittem az aszály az oka. Most futottam bele véletlenül, hogy vannak növények, amiket aratás előtt megfújnak glifozáttal, hogy könnyebb legyen aratni.

Egész életemben mindig azt hallottam, hogy szedés/szüret/betakarítás előtt már vigyázva permetezünk, hogy az ÉMI be legyen tartva.

Egyesek meg a betakarítás előtt permeteznek?!?



jan. 31. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem glifozattal szaritanak.
jan. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
26%
A repcét szokták valamivel permetezni betakarítás előtt, napraforgóról még nem hallottam.
jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 hollófernyiges ***** válasza:
85%

"Nem glifozattal szaritanak."

Pedig de.


[link]

jan. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Akkor sem.
jan. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 hollófernyiges ***** válasza:
Oké 😸
jan. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Nem glifozattal szaritanak."

Kedves #1-es válaszoló. Ne légy fösvény a tudásoddal, hanem oszd meg velünk is! Ha nem glifozáttal, akkor mivel csinálják? Áruld el légyszíves!

jan. 31. 19:16
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Olvasgass es megtudod.
jan. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Olvasgass es megtudod."

Jajj, ne legyél már ilyen flegma. Ha nem tudod, akkor azt írjad hogy nem tudod... Tőled kérdeztem.

jan. 31. 22:04
 9/11 anonim ***** válasza:

Majd írj rám pár nap múlva, megkérdezem. Elvileg minden deszikkálásra használható szer be van tiltva de szügséghelyzeti engedélyt mindegyik megkapta minden évben a tiltás óta. Elvileg, ha jól tudom... bocsánat ha ez pontatlan infó lenne.


Termelői tapasztalatokról tudnék beszámolni majd.

febr. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nahh, ők speciel főként a diquat-dibromid hatóanyagos termékeket használják állományszárításra. Glifozátosat ritkán. És ők is úgy számolnak, hogy minden évben meg lesz adva az eseti engedély.


Szóval a glifozát mellett nézz utána ennek a másiknak is, erre a hatóanyagra is gyomirtóként hivatkoznak.

febr. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!