Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Pécs miért nem az alföld része?

Pécs miért nem az alföld része?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ők nem szeretnék ha alföldiek lennének, ezért is kerülték ki őket a földrajzosok, mikor az alább linkelt térképet színezték.


De vajon ez nem tudomány-hamisítás?


[link]



febr. 10. 16:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, talán van valami köze ahhoz a nagy kőkupachoz, amit Mecseknek hívunk. Egy ilyen kérdés előtt miért nem nézel rá egy térképre, ha már iskolában földrajz órán nem figyeltél?
febr. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Iskolában dilettánsok voltak az összes földrajztanár. De azért most ők is tartanák a markukat, pedig SEMMIHEZ nem értenek.
febr. 10. 17:07
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
#2 Ja ja nyilván ők a szarok. Ha egy rohadt térképet nem vagy képes megnézni, akkor kétlem, hogy ők lennének a hibásak.
febr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Jártál már Pécsen? Feltűnt, hogy egy hegy oldalába épült?
febr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
94%

A nyelvtan tanárok sem lehettek a legjobbak DE az első kérdezőnek miért nem válaszolsz ha már ennyire lenézed a volt oktatóid megnézel egy térképet, rá keresel Pécsre szerintem a Wikipédia biztos említené a földrajzi jellemzőket

De Te tudomány hamisítást kiálltasz

Gondolom az életben is egy remek ember lehetsz

febr. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%

Engem azok a #-ek érdekelnének 😀 Pécs túl büszke, hogy az Alföldhöz tartozzon? Ezért van a Mecsek, hogy ne kelljen? 😀 Összevesztek?


(Komolyan, hány éves vagy? Vagy van valami belő feszültséged, hogy így utálod a "semmihez sem értő" volt földrajzanáraid? De azt vágod, ugye, hogy nem a földrajz tanár határozza meg, hogy mi van a térképen)

febr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 UlfOrmson ***** válasza:
100%

Miért kéne az Alföldhöz tartoznia? A Mecsekhez tartozik. valószínűleg az zavarta meg a kérdezőt, hogy a wikipédián 200 m alatti tengerszintfeletti magasság szerepel Pécs esetén, de ez nem jelenti azt, hogy alföld lenne. A Mátrának is van 200 m-nél alacsonyabb része, ezen logika alapján akkor Mátra részben alföld? Ezeket nem a földrajztanárok találják ki, hanem geográfusok, geológusok. Nem csak a tszf. magasságot kell figyelembe venni, hanem a terület geomorfológiai sajátosságait is.

Nem szégyen ha valaki ostoba, az viszont igen, ha azt büszkén hangoztatja is.

febr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#6 Én arra lennék kíváncsi, hogy mit vétett az Alföld, ami miatt ciki oda tartozni.
febr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Az Alföld nagyon lapos terület. Itt egy erősen hangsúlyos domborzati térkép Magyarországról.

[link]

febr. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Ha összeveted a két képet, az Alföld piros jelzését és a domborzatit, akkor látszik, hogy az Alföld területe valóban a sík vidékkel azonosan van meghatározva.

[link]

[link]

febr. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!