Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy kell ábrázolni ezt a...

Hogy kell ábrázolni ezt a függvényt? | |x| -3 |

Figyelt kérdés

Abszolút értékben abszolút érték? :) ezt nem értem :S

Kérlek ,ha tudtok segítsetek!


2010. okt. 24. 18:37
 1/3 anonim válasza:
először megszerkeszted az |x|-3 függvényt (az y-tengelyt -3-nál metszi, sima abszolútértékfüggvény, V-alakú) és azt a részt, ami az y-tengelyhez képest mínuszban van, tükrözöd az y-tengelyre pozitívan (a csúcsa pl +3-nál lesz, mert eredetileg -3) és az így kapott alakzat hasonlítani fog egy W-re. Remélem segítettem :)
2010. okt. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én rendszerint az eltolások irányát keverem, ezért próbálok olyan y értéket kiszámolni, ami egyértelműen megadja a nevezetes pontokat. Pl y=0 melyik x-nél lesz, x=0-nál mi az y értéke, és hasonlók... Nyújtás/összenyomásnál kiszámolok pár egyszerű értéket, hogy lássam, az alaphelyzethez képest hogyan változik a függvény.
2010. okt. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az egész nagyon egyszerű.Először is derékszögű koordinátarendszerben megszerkeszted az y=x függvényt,amely áthalad az origón,a (0,0) ponton,a (-1,-1) ponton,illetve az (1,1) ponton.Ez 1 lineáris függvény,egy egyszerű egyenes.Ezután a modulusát-abszolút értéket vesszük,ami azt jelenti,h a negatív előjelű értékek mind pozitívra változnak.Tehát csak az a rész ugrik fel,ami az y tengely bal oldalán található,ahol negatív előjelek találhatóak.Egy V betűt kapunk,amelynek csúcspontja a (0,0) pont,ágai pedig x tengelytől felfelé irányulnak.Ezután minden egyes pontját 3-al levisszük.Csúcspontja így a (0,-3) pontban lesz-ágai pedig továbbra felfelé irányulnak.Utolsó lépésként az x tengely alatti részeket tökéletesen tükrözzük felfelé.Körülbelül egy "W"-t kapunk,ha helyesen rajzoltál!!!16/L :)
2010. okt. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!