Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ebbe a rovatba írogatók...

Az ebbe a rovatba írogatók többsége ateista-materialista?

Figyelt kérdés
febr. 28. 14:22
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki, de a többség valószínűleg igen.
febr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim válasza:
100%
Persze.
febr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:

2


És erre büszkék is vajon?

febr. 28. 14:57
 4/61 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne erre büszkének lenni? Ha az az ember, akkor az.
febr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
91%

A tudományos módszertan az elfogadáshoz empirikus bizonyítást tart szükségesnek, így ez megszabja a tudományok iránt érdeklődő emberek gondolkodását, ami viszont megnehezíti, vagy lehetetlenné teszi a hitet.

Tudom, most jöhet valaki a vallásos tudós fogalmával, de akárhogy is, a kettő üti egymást.

febr. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Az hívö tulaldonság (többnyire), hogy büszke arra amit hisz és lenézi azokat akik nem hisznek abban, amiben ö.

Tehát nem, számomra nem büszkeség, hogy nem hiszek a mesékben, pusztán logikai kérdés nálam. (Ismerek logikus, nem lenézö hívö embert is, de egy kezem meg tudom számolni hányat.)

febr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
100%

"És erre büszkék is vajon?"

Én igen. A valaha hozott egyik legjobb döntésemnek tartom, amikor egy sok évig tartó fiatalkori útkeresés végén arra jutottam, hogy hagyom a picsába az egészet, az én életemben a továbbiakban semmilyen döntés nem lesz alárendelve semmiféle képzelt természetfeletti hatalom vélt nézeteinek.

febr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 A kérdező kommentje:

“ Tehát nem, számomra nem büszkeség, hogy nem hiszek a mesékben, pusztán logikai kérdés nálam. (Ismerek logikus, nem lenézö hívö embert is, de egy kezem meg tudom számolni hányat.)”


Hogyan bizonyítottad logikusan, hogy nincs teremtő? Megosztod a matematikai levezetését?

febr. 28. 15:28
 9/61 A kérdező kommentje:

“ A valaha hozott egyik legjobb döntésemnek tartom, amikor egy sok évig tartó fiatalkori útkeresés végén arra jutottam, hogy hagyom a picsába az egészet, az én életemben a továbbiakban semmilyen döntés nem lesz alárendelve semmiféle képzelt természetfeletti hatalom vélt nézeteinek.”


És hogy érzed magad? Milyen a közérzeted? Mennyire vagy boldog? Vagy inkább az érzelmi üresség jellemző?

febr. 28. 15:29
 10/61 anonim ***** válasza:
93%

"Hogyan bizonyítottad logikusan, hogy nincs teremtő?"

1: Mivel ez alapvetően vallásos kérdés, arra kérlek, hogy helyeztesd át a vallás kategóriába.

2: Azt nem lehet bizonyítani, hogy egyáltalán nem létezik teremtő. Azt sem lehet bizonyítani, hogy hegyes farkú csillámpóni nem létezik. Az mondjuk egyértelmű, hogy a keresztények istene nem létezik.


De gyakorlatilag az élet és a világ bármelyik területét megnézzük, egyértelműen látszik, hogy:

I: nem értelmesen készült,

II: magától is kialakulhatott.


Szóval itt, a jelenlegi világunkban az értelmes megközelítés az, hogy VALÓSZÍNŰLEG nem teremtett a világunk.


Amúgy a kérdésedre: az ateisták többsége nem büszke erre, mint ahogy arra se büszke, hogy normális, értelmes embernek született. Számára ez a megszokott, természetes.


A boldogság és az érzelmek pedig nem ettől függenek. Üresség csak abban lehet - esetleg - aki valaha hívő volt. Aki eleve ateista, abban fel sem merül ilyesmi.

febr. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!