Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha ilyen mértékben melegszik...

Ha ilyen mértékben melegszik a bolygó, akkor meddig lehetséges emberi életet élni rajta?

Figyelt kérdés
Akik most terveznek gyereket, mernek? Most hallottam a hírekben, hogy a klímavaltozas legrosszabb variációja látszik megvalosulni.
márc. 2. 18:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%

"Ha ilyen mértékben melegszik a bolygó, akkor meddig"

Mivel a Föld légköre egy igen komplex rendszer, hosszabb távon nem lehet tudni, hogy mire lehet számítani - gondolj bele: az egy hetes időjárás-előrejelzésben

[link]

[link]

is igen nagy a bizonytalanság - hát akkor a klimatikus-előrejelzések:

[link]

esetében.


"Akik most terveznek gyereket, mernek?"

Persze. Régen is volt valahogy, sőt elődeink sokkal rosszabb körülmények között éltek.


"Most hallottam a hírekben, hogy a klímavaltozas legrosszabb variációja látszik megvalosulni."

Na ezért ne hallgass híreket - rettegésben tartanak.

márc. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
#1 Csak a korrektség kedvéért, időjárást előrejelezni és az éghajlat változásait előrejelezni két teljesen eltérő dolog. Az éghajlat előrejelzésében évekre előre sincs nagy bizonytalanság, mivel ennél jóval lassabban változik. 50-100 év már más tészta.
márc. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre visszatérve, egy dolog, hogy a bolygó kevesebb helyen kevesebb ember számára fog megélhetést nyújtani, egy másik dolog, hogy ettől még alkalmas lesz emberi életre. A legkülönfélébb körülmények között, csontszáraz helyeken, vagy 35 °C éves középhőmérsékletű helyeken, vagy 10 hónapon keresztül hóval borított helyeken is képesek önfenntartó emberi közösségek működni.

"Akik most terveznek gyereket, mernek?"

Miért ne mernék? Olyan sohasem volt, sohasem lesz, hogy előre ki tudd számítani, hogy tuti nyugiban és jólétben fog telni a következő 80-100 év.

márc. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%

Nem az lesz a baj, hogy más az éghajlat (kivéve persze a súlyosan érintett régiókat, ahol valóban élhetetlenné válik elsivatagosodás vagy magas tengerszint miatt), hanem az azzal járó társadalmi következmények.


Sajnos van rá esély, hogy az éghajlatváltozással (és a környezetszennyezéssel) a mezőgazdaság teljesítménye jelentősen romlani fog, néhány, de akár egy évtizeden belül súlyos élelmezési válság jöhet.

márc. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Elég ijesztően hangzanak ezek a dolgok. Fiatal vagyok, de erősen gondolkodom azon, hogy érdemes e gyereket vállalni. Olyan bizonytalan és negatív dolgok ezek.
márc. 2. 19:19
 6/21 anonim ***** válasza:
50%

#5: "Elég ijesztően hangzanak ezek a dolgok."

Nem kell félni. Félni a töketlen népek szoktak - azok ki fognak pusztulni.

Elődeink túléltek két világháborút, két diktatúrát.


"Fiatal vagyok, de erősen gondolkodom azon, hogy érdemes e gyereket vállalni."

Érdemes. Ki fog akkor téged és kortársaidat eltartani öregkorodra?

márc. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

" Az éghajlat előrejelzésében évekre előre sincs nagy bizonytalanság"

Ott van, belinkeltem az IPCC előrejelzéseit - nagy eltérések vannak benne - bár nem évekre, de évtizedekre.

márc. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"Fiatal vagyok, de erősen gondolkodom azon, hogy érdemes e gyereket vállalni. Olyan bizonytalan és negatív dolgok ezek."

A klímaváltozás jelentette kockázatnál sokkal nagyobb bizonytalanságok is vannak, sokkal rövidebb távon. Ilyen az élet. Ha ezen múlik, az azt jelenti, hogy nem akarsz igazán gyereket.

márc. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Justinianus ***** válasza:
31%

"Ha ilyen mértékben melegszik a bolygó,"

Mire gondolsz, hogy 100 év alatt másfél fokot emelkedett az átlaghőmérséklet?

Attól függ mikor szándékozol gyereket vállalni, 500 év múlva? Akkor már rizikós lesz...

márc. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Olyan mértékben, hogy már például amit mondtak eddig, hogy 50 év alatt következik be, az idén bekovetkezett. És minden sokkal hamarabb, mint ahogy jósolták.
márc. 2. 19:45
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!