Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy tudják biztosra azt,...

Máté_29 kérdése:

Hogy tudják biztosra azt, hogy van ahol máshogy telik az idő? (pl: egy adott fekete lyuk eseményhorizontján, ottani 1 perc elteltével, itt a földön több 100 vagy több 1000 év is eltelhet.)

Figyelt kérdés

A repülögépes atomórás történetet már hallottam, de akkor sem világos, hogy mivel az idő, és annak telése egy megfoghatatlan dolog, az atomok és az atomóra még is fizikailag megfogható szerkezet.

Én Laikusként arra gondolok hogy mivel más gravitációs környezetben van, más sebességgel mozognak az atomok, ezért eltérő időt mutat.



márc. 15. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

[link]


Nincs benne kemény matek, egy érettségivel azért meg lehet érteni.

márc. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te példádat használva, de például a Földet érő müonbesugárzás erre kísérleti bizonyíték. A müonok nagyon nem stabil részecskék, az élettartamuk nagyon rövid, viszont a nagy sebességük miatt a más a sajátidejük, mint amit az én órám mér.
márc. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sorbanállás közben, na ott aztán tényleg lassan telik az idő... :)
márc. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!