Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kígyók között előfordultak...

UlfOrmson kérdése:

A kígyók között előfordultak növényevő fajok a múltban?

Figyelt kérdés

márc. 17. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem, soha
márc. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A nagy Levin ***** válasza:
90%

Off: Végre egy normális, sőt jó kérdés. Sajnos manapság egyre ritkább itt a tudományok rovatban.


On: semmi nem utal arra, hogy valaha is lettek volna növényevő kígyók.

márc. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok róla hogy lett volna ilyen.
márc. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Amennyire tudom nincs s nem is volt ilyen, főleg azért mert túlságosan ragadozásra specializálódtak. Talán a legtávolabbi dolog a tojásevés.


Ha érdekel akkor pókból létezik úgymond növényevő: Bagheera kiplingi. Több mint 40.000 pókfajból ez az egy szinte teljesen növényevő. Meg ahogy nézem azért ugrópókoknál (ez is az) gyakoribb ,hogy ha nem is növényevők de kiegészítik az étrendjüket nektárral meg pollennel.

márc. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Legelésző mamba, híres közép afrikai faj
márc. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#2: igen ezt én is észrevettem, sajnos nemegyszer találkoztam itt tudománytagadó vagy áltudományos kérdésekkel 🙁

#4: köszi az infót, nem is tudtam, hogy vannak "Vega pókok"😀 gimiben érdekesebbek lettek volna a biosz órák, ha ilyenekről is tanulunk


Nemrég olvastam az iharkúti kutatásokról szóló Dinoszauruszok nyomában című könyvet, és ott írnak az Iharkutusuchus nevű, növényevő krokodilról. Ez szöget ütött a fejembe, hogy ha egy ma, csak ragadozó életmódot folytató csoport néhány tagja növényevő volt a múltban, akkor ilyen lehet-e más csoportoknak is. akkor ezek szerint a kígyók a "kezdetektől" ragadozók.

márc. 18. 07:17
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Iharkutusuchus nem krokodil. Valóban Eusuchia, de nem része a Crocodilia rendnek, ezek a az állatok a tényleges krokodilok. (Igen, az aligátor az krokodil.) Pseudosuchia kládot sokan elég hibásan simán krokodilnak vagy őskrokodilnak nevezik, de ez olyan, mintha az Ankylosaurus lenne madárnak nevezve. Pseudosuchiák közt elég sok növényevő volt, sőt kétlábú fajok is voltak.


Növényevő kígyóra rátérve: https://www.youtube.com/watch?v=CZI3_4EBZW4

Magyarán egyben lenyelhető gyümölcsöket és bogyókat ehetnek viszont talán nem véletlenül nem közismert, mivel ritka jelenség lehet.

márc. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#7


Miközben keresgéltem növényevő kígyók kapcsán én is belefutottam ebbe a videóba. Egy másik –angol– fórumon levő emberke írt egy bejegyzést a témával kapcsolatban s szót ejtett erről a videóról is. A videóban látott faj egyfajta tojásevő kígyó akik elsősorban (de nyilván nem kizárólagosan) a látásukra támaszkodnak. Valószínüleg azokon a szőlőféléken rajta maradhatott valami más szaga s ez plusz a formájuk összezavarta a kígyót.


Minden esetre továbbra sem ismert növényevő kígyó. Annál a blognál láttam ,hogy mások megkérdezték a ChatGPT-t s az szerint az olyanok mint a smaragdzöld fapiton szokott gyümölcsöket enni, de erre semmi bizonyítékot nem találtak.

márc. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az AIt hagyjuk, az használhatatlan.

Amit még találtam neten, hogy beadta a rágcsálót a kígyónak. Rágcsáló mellet volt pár szem szöllő és kígyó elsőnek azt ette meg. Tojásevő magyarázat logikus, de ennél ez esetben már vannak gondok. Tény a kígyók nem csak élő prédát esznek, fagyasztóból kivett, szoba hőmérsékletű rágcsáló tetemmel is lehet kígyót etetni, megeszi.

Szerintem ritkán ehetnek növényi táplálékot, például a szöllő evés lehet nem azért volt, mert összetévesztette, hanem mert vitaminokra volt szüksége.

márc. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!