Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Felosztható az ember szükségle...

Felosztható az ember szükségletei emberi és állati eredetű szükségletekre?

Figyelt kérdés

Emberi szükségletek (amik csak az embernél vannak meg):

Pl. vallás, művészet


Állati eredetű szükségletek (amik az állatoknál is megvannak):

Pl.szexualitás, táplálkozás.


márc. 28. 19:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem jött össze. Az ember alapvetően nem tisztel másokat vallási áhitattal. A mostani pedofidesz rezsim agymosása miatt lehet ilyet gondolni, de ez egyszerűen nem igaz. Magyarországon az emberek 14%-nak fontos a vallás, az összes többi ember nem vallásos. A vallást beleverik az ember fejébe. Az alaptézis is hazug, amivel próbálják magukat igazolni: bűnösnek születtél.
márc. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek többségének a pénz a legfontosabb, és a megvehető dolgok. Van valami mégis a kérdező gondolatmenetében. Kell egy "nekem ez a fontos, erre teszem fel az életem" vezérfonal. És a totál ösztönembereken kívül mindenkinek van egy, esetleg több ilyenje.
márc. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

"Én semmi ilyesmit sem tapasztalok magamon. Akkor most én nem vallásosan gondolkodom, vagy kivétel lennék?"


Nem célom téged megítélni, hiszen nem ismerlek, nem tudom, hogy te milyen ember vagy.

Általánosítok ez igaz, de az általánosítás azt jelenti az én világomban, hogy valami általában igaz, de lehetnek kivételek. Tekintheted magad annak, én ebben nem tudok állást foglalni, mert nem ismerlek.


"Milliónyi más embertársammal együtt, akiknek ugyanúgy nincs igényük erre az áhítatos világlátásra?"


Az ember nem veszi észre, hogy vallásos áhítattal szeret valamit, mert ha meghallja ezt a szót, hogy vallás, akkor a klasszikus vallásokra pl. kereszténység, iszlám gondol. De vallás nem attól lesz valami, hogy isteneket imád, hanem attól, hogy klasszikus vallási jegyek megjelennek bizonyos dolgokban: pl. megkérdőjelezhetetlen dogmák, amiket az adott csoport követőinek nem szabad kétségbe vonni.

Az ember abban hisz, hogy racionális lény, de ez nem igaz. Az ember érzelmi lény. És mint érzelmi lény, így vallásos is.

márc. 29. 10:40
 14/20 A kérdező kommentje:

#11


A politikát elég erősen áthatja a vallásos gondolkodásmód. De felesleges emiatt a kormánypártot csak elővenni. Az ellenzékben is megjelennek Messiások, akikben tömegek bíznak, azt gondolva, hogy ő majd véget vet annak a hatalomnak az uralmának, ami alatt roskadoznak. Most is egy ilyen jelenség zajlik a szemünk előtt.

2000 éve, Izraelben is volt egy ilyen történet. Amikor egy ács fiát, egy fiatal rabbit Messiásnak kiáltottak ki, és a nép abban reménykedett, hogy leveri róluk a római igát... Pont ma emlékszik meg a keresztény világ a haláláról.

márc. 29. 10:45
 15/20 anonim ***** válasza:
73%

A fogalmak ismerete ad lehetőséget szabatos kérdésekre és válaszokra.

Az ember biológiai lény, és "biológiai" minden, ami szaporodni képes. Ebből adódnak bizonyos szükségletei, mivel élőlény. Például a csordaszellem is ilyen, egyes helyzetekben megszűnhet enélkül az életképesség.

Az élet területén (jelen ismereteink szerint) az ember az egyetlen, amely szellemi létre is képes. Az összetartozás igénye például nem szellemi lét, az öntudat, én-tudat, időtudat viszont igen. Hogy ennek sokféle formája van, az más kérdés és nem tartozik ide.

A szellemi létből következik, azaz csak embernél létezik a bizonytalanság elviselhetetlen volta (ebből származik minden vallás), a sikerélmény mint cselekvési motivációs tényező, vagy éppen az ellenkezője, azaz olyan kisgyermekkori élmény, tapasztalat, hogy "a világ (értsd általa ismert környezet) ellenem van". Ebből származik számos kóros változat, ami az élővilágban nem létezik, mint például az öncélú gyilkosság vagy diktátori hajlam. Ezek valójában nem egyebek, mint az én-tudat azon kóros állapotai, hogy "de én mégis legyőzöm a világot", azaz az életösztön tudatos (de kóros) megvalósulása.

márc. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Az állatvilágban is vannak vezetők (pl. csimpázoknál, ők még háborúznak is, politizálnak, persze sokkal egyszerűbben, mint az emberek), az elefántok "eltemetik" a halottaikat.


Nem annyira különlegesek ám az emberek, az egyetlen dolog, ami miatt úgy gondoljuk az a (többi állathoz képest) magasabb intelligencia miatt létrejött ego.

márc. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

"Általánosítok ez igaz, de az általánosítás azt jelenti az én világomban, hogy valami általában igaz, de lehetnek kivételek. Tekintheted magad annak, én ebben nem tudok állást foglalni, mert nem ismerlek."


Nagyon gyenge altalanositas (ha ugy tetszik szabaly) az, ami alol minimum szazmillioszamra vannak kivetelek.

márc. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Az embernek igazából egyetlen tulajdonsága van, ami az állatoknak nincs: az elvont gondolkodás.

Minden másra képesek, például a hitre is.

Ez is csak azért létezik így, mert elég bonyolult az agyunk hozzá, az állatoknak meg nem.

De például egyes állatok képesek az öntudatra, mások nem, szóval van több elválasztó vonal is, nem csak a miénk.

márc. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Az ember semmiben ae kueluemboezik az allatoktol azon kivuel hogy jobban tud gondolkodni. Mi olyan fajdalmas ezen a tenyen? Miert kell ennyi huelyeseget kitalalni????
márc. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem rossz,de inkább ösztönös eredetű, meg olyan elmésen kitált,végiggondolt,meggondolt,átgondolt/megalkotott/megállapított dolgok
ápr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!