Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az Uránusz, Neptunusz és a...

Az Uránusz, Neptunusz és a Plútó bolygót meg lehet valahogy figyelni egy kisebb távcsővel?

Figyelt kérdés

Tegnap az Uránuszt próbáltam megkeresni, de nem tudtam a többi fényes ponttól megkülönböztetni.

Azt tudom hogy a Jupiter felett látható nem sokkal, de a távcsőben valahogy nem nagyon láttam csillagokat.

Van erre valami megoldás, hogy ezeket a halvány objektumokat valahogy megfigyelhessem?

Mert nem mindig van egy látható csillag/bolygó mellett s így jól meghatározni a helyüket az égbolton.

Most a Neptunuszt próbálom majd keresni, mert láttam hogy nemsokára a Mára közelében lesz majd az égen.



ápr. 14. 17:57
 1/3 A kérdező kommentje:
*Mára= Mars
ápr. 14. 17:58
 2/3 A kérdező kommentje:
plusz szerintem meg egy kis köd is volt
ápr. 14. 18:03
 3/3 A nagy Levin ***** válasza:
76%

A megoldás: egy csillagtérkép, pl. a Stellarium.

Az Uránusz most elég közel van a Jupiterhez, fényessége 5,83 magnitúdó. Ez egy kisebb távcsővel látható.

A Neptunusz a Vénusz és a Mars között van nagyjából félúton. Fényessége 7,95 magnitúdó. Ez egy közepes- nagyobb binokulárral látható.

Plutó. Ez elég halvány, 15,49 magnitúdó, ez már csak komolyabb távcsővel látható, de most 4 óra előtt egy kicsivel kel, ami azt jelenti, hogy mire meg lehetne figyelni, addigra kivilágosodik.

ápr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!