Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Megmagyarázható a szupernagytö...

Megmagyarázható a szupernagytömegű feketelyuk létre jötte?

Figyelt kérdés
A sötét anyag (Wimp/Axion) mivel "csak" gravitációsan hat kölcsön és ötször több van belőle ezért a normál (barion) anyaggal együtt alkotják a szupernagytömegű feketelyukakat, mivel anno az ősrobbanás után minden közelebb volt egymáshoz e két matéria kvázi egymást taszította a legelső szingularitásokba s nemes egyszerűséggel hozzá kell adni a sötét anyag töblettömegét a szimulációkban és megkaphatjuk amit ma a kozmoszban látunk! Mit gondoltok?

ápr. 17. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Lehetséges.

Egy gond van vele: a sötét anyag nem tapad. Ezért aztán nincsenek sötét égitestek... valószínűleg.

Innen kezdve egyelőre nem lehet dönteni a kérdésben.


"e két matéria kvázi egymást taszította a legelső szingularitásokba"

Nem így történt, hanem a sötét anyaghoz alkalmazkodott a normál anyag. De ez galaxis méretekre vonatkozik, nem égitestekre.

ápr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az első óriáscsillagok idejében még nem voltak galaxisok, éppen a mai galaxismagok kialakulásáról elmélkedem, amelyekre elméletileg még nem volt idő, mégis léteznek..
ápr. 17. 11:50
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

De, volt rá idő.

A sötét anyag hozta össze a mai galaxisokat és a hálózatot is.

De ez nem azt jelenti, hogy a sötét anyag benne lenne a fekete lyukakban, legalábbis nem az adja az alapját.

ápr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Miért ne adhatná az alapját a szélsőségesen nagymértékű szingularitásoknak, ha abból sokkal több van mint normál anyagból, és mindenhol elmondják a kozmológusok, hogy pusztán barionos anyagból nem jöhettek volna létre ennyi idő alatt?!
ápr. 17. 16:39
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Nem értetted, amit írtam:

a sötét anyag NEM TAPAD! Tehát nem lesz belőle égitest sehol, meg szingularitás se, mert egyszerűen átszáguldanak egymáson a részecskék, aztán mennek tovább.

Nagyon nagy méretekben a sötét anyag határoz meg mindent: például ezért alakulhattak ki galaxisok is, különben kéne hozzá 100 milliárd év.

A galaxisokra mondták, hogy hagyományos anyagból nem alakulhattak ki ennyi idő alatt!

De égitestek nem lettek belőle!

ápr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az világos, hogy wimp-csillag nem lett belőle, de mivel a Téridőt ő is görbítette a tömege miatt, a collapszuson átmenő atomos anyagfelhő eseményhorizontjából már a sötétanyag csomó lokális része sem szabadulhatott..
ápr. 17. 17:50
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csakhogy ott alapból NEM volt jelentős sötét anyag, miközben ott volt egy óriáscsillag, közönséges anyagból.

Tehát a fekete lyuk nagyon döntő része ebből a közönséges anyagból van, és mellette van egy kevés sötét anyag is, amit azóta beszipkázott.

Még egyszer: a sötét anyag NEM tömörül, eloszlik a galaxisokban.

ápr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem! Nekem ez a fent említett ill. korábban a fiatalabb és sokkal kisebb univerzum gravitációshullámainak interferenciapontjában rekedt barionosanyagnak átadott többleternergia volt a legjobb ideám a létrejöttükre és úgytűnik egyik sem talált, pedig ezt a Gordiuszi csomót egyszerű és elegáns megoldással lehet csak kezelni mint Nagy Sándor! Neked mi a legjobb tipped?
ápr. 17. 18:27
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a tudományon nem tippelgetni kell, ez nem Tippmix.

Ha van egy ötleted, írd meg Dávid Gyulának, ő majd megmondja, hogy lehetséges-e.

ápr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nos, merő véletlenségből éppen elcsíptem egy csillagászati liveot a Youtubeon és Gabányi Krisztának feltudtam ezt vetni és nagyon tetszett neki a kérdés, nagyon nehéznek is találta a kérdést és azt tippelte, hogy bizonyos arányban akár össze is zuhanhatott a két matéria anno, szóval valószínűnek tartja, hogy így jöhettek létre...
ápr. 17. 22:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!