Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Földön többször megjelenhete...

A Földön többször megjelenhetett az élet csak nem tudott elterjedni, vagy csak egyszer jelent meg, aminek mi is az eredményei vagyunk?

Figyelt kérdés
ápr. 23. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Erre sajnos már nincs bizonyíték, mivel a kezdeti életcsírák rendkívül törékenyek, semmi nem maradt belőlük.

De úgy tudom, bár minden élet alapja az RNS, létezik kettes és négyes kódolású élőlény is, csak ezek nem terjedtek el.

ápr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kísérletekben a korai földi körülményeket szimulálva, jönnek létre olyan szerves anyagok, amikből arra lehet következtetni, hogy az élet létrejöttéhez ezek a körülmények vezettek. Ami azt is jelentené, hogy többször is megismételhető. Viszont magát az élet létrejöttét nem tudták még megismételni mesterségesen, így biztos választ nem tudunk arról, hogy mi a kulcsa.

Egyébként sok esetben a “lakhatónak” nevezett bolygók nem lakhatóak, csak mivel túl messze vannak, nem tudjuk mi van rajtuk. Következtetni lehet, hogy jég van, akkor jég alatt esetleg folyékony víz, esetleg ott élet. De ez spekuláció. Viszont ha a földhöz hasonló, konkrétan minden kritériummal stabilan rendelkező bolygót találnánk azon már tényleg lehetne rá számítani. Arra is, hogy többször is kialakult rajtuk.

ápr. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sadam87 ***** válasza:
100%

Az tudjuk elég biztosan kijelenteni, hogy az összes ismert élőlény közös eredetű. Illetve azt, hogy semmi bizonyíték nincs arra, hogy többször is kialakult volna. Természetesen ez ki sem zárja, hiszen ahogy az 1. válaszoló írja, nem valószínű, hogy fennmaradt volna bármi nyoma, ha létezett is ilyen.


#1

"De úgy tudom, bár minden élet alapja az RNS, létezik kettes és négyes kódolású élőlény is, csak ezek nem terjedtek el."

Ha arra gondolsz, hogy olyan genetikai kódú élőlény, amiben két, illetve négy bázis kódol egy aminosavat, ilyen nem létezik. (Legalábbis nem ismerünk egyet sem, és nem is valószínű, hogy később találnánk a földi élővilágban, bár persze teljesen nem kizárható.)

Olyan elképzelésről tudok, hogy a genetikai kód eredetileg két bázisos volt, és csak később bővült háromra. De tudtommal erre nincs egyértelmű bizonyíték (bár nem vagyok naprakész a témában). Illetve azt az állapotot, amikor ez volt, még nem biztos, hogy élőnek nevezhetjük.

Négy bázisos kódú élőlényről sosem hallottam, nehezen tudom elképzelni, hogy létezne. Sosem hallottam arról, hogy ilyesmi felvetődött volna akár hipotézis szintjén.

ápr. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális válaszokat.
ápr. 23. 19:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy cikkben volt, hogy 3 milliárd évre teszik a legkorábbi élet megjelenését. Ennél korábban a föld állapota miatt valószinűleg képtelenség lett volna az élet. Ennek alapján valószinűleg elötünk nem volt semmi, és senki. A probléma itt is az, hogy nem tudjuk hogy létre az élet, nem tudjuk az első sejtek hogyan alakultak ki. Így persze még vaktában sem tudunk találgatni, hogy mikor mi jöhetetett esetleg létre.
ápr. 24. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!