Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha visszamehetnénk az időben...

U. Xorter kérdése:

Ha visszamehetnénk az időben az Ősrobbanáshoz, megakadályozhatnánk azt?

Figyelt kérdés
Vajon hány elméleti és gyakorlati problémát rejt magában ez a kérdés, azon túl, hogy nem lehet visszamenni az időben?

ápr. 24. 23:05
1 2
 1/20 Mojjo ***** válasza:
90%
Ilyenkor azért eszembe jut, hogy sok szempontból bizony jóval jobb volt, amikor még nem volt internet.
ápr. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
#1 - Mojjo, én teljesen megértelek!
ápr. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
Menj aludni inkább!
ápr. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Mehetünk, én viszek pár zacskó gyorskötözőt!
ápr. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Igen, egy jól képzett időutazó tűzszerész osztag simán tudná hatástalanítani.
ápr. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
79%
Mikor az embernek túl sok a szabadideje...-_____-
ápr. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Morzsi007 válasza:
75%
Hogy tudnánk meg akadályozni, mikor egy viharral vagy hurrikánnal sem tudunk mit kezdeni.
ápr. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
Én ráköptem volna a kanócra, ha ott lettem volna, mert akkor ez a kérdés sem születhetett volna meg.
ápr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Stewie Griffin(real) válasza:
81%

5/8: Óriási volt, még mindig potyog a könnyem a röhögéstől!!!


A kérdezőnek pedig azt tudom felelni, hogy nem, nem lehetne megakadályozni semmiképp. Azért nem lehetséges, mert ha visszamennél és megakadályoznád, akkor már nem kellene visszamenned megakadályozni, tehát maga az eszköz ami lehetővé tenné, hogy odajuss, el sem készülne. Ezt nevezik időparadoxon-nak és jelenlegi tudásunk szerint nincs is rá megoldás. Na nem mintha magára az időutazásra lenne XD, az is csak elméletben létezik és csak a mi jövőnk felé, de az sem "valamilyen géppel", hanem gravitációs erővel, ami valójában nem is nevezhető időutazásnak, inkább a szemlélő szempontjából történő időlassításnak hívnám...

ápr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem elég lenne 40 évet visszamenni, és egy mozijegyet ajándékozni T. Xorternek.
ápr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!