Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Gombos Edina egyik videójában...

Gombos Edina egyik videójában mondta,hogy Amerikában van olyan DNS vizsgálat ami kimutatja hogy milyen nemzetiségű vér folyik az ereinkben.Hazánkban nincs ilyen vagy Ausztriában (közelben) van?

Figyelt kérdés
Gondolom drága,de nekem ez olyan bakancslistás dolog.Mennyibe kerülne kb.?

ápr. 25. 13:57
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
79%

Volt már a kérdés.

Van ilyen, de nem nemzetiséget mond, csak nagyon tág hovatartozást, és azt is % valószínűséggel. Nem megbízható.

ápr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
93%

Pl. 23 and me


Van olyan amihez postán kiküldik a tesztkitet, nem számít hol laksz.

ápr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
93%
Én myheritage-en csináltattam tesztet, de inkább csak azt tudják megbízhatóan megmondani, hogy kik a rokonaid. A nemzetiségeknél a családból kb. mindenkinek mást hozott ki.
ápr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
65%

Igen, ezek ilyen levelezős módszerek. Fizetsz, küldenek neked egy készletet, veszel magadtól DNS mintát, visszaküldöd, feldolgozzák és kiküldik az eredményt.


Egyetlen baj van vele: kamu az egész. Volt például egy teszt, hogy egy kutyától vettek DNS-t és annál is ugyanúgy emberre vonatkozó eredményt küldtek vissza. Teljesen sablon az egész, nincs semmilyen vizsgálat, az általuk leírt eredményeknek semmi köze nincsen hozzád.

ápr. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
73%

#5 Mégis milyen valóságot? Írtam konkrét példát is, ami bizonyítja, hogy kamu. Genetikai kutatók szintén egyetértenek abban, hogy kamu, sőt, még ha a tesztek kiemelten pontos elemzésen is mennének keresztül, akkor sem lehet olyan következtetéseket levonni a mintákból, mint pl. hogy valaki 92.4%-ban X eredetű. Ilyen a valóságban nincsen, még a legkorszerűbb, legpontosabb, legátfogóbb DNS vizsgálatokkal sem.


Olvass utána egy kicsit. Nem értem miért véded őket ennyire erőteljesen. Fizetnek neked ezért, vagy mi?

ápr. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
35%

Èn is leírtam miért nem kamu. Felhozol egyetlen példát, amit ki tudja milyen cég csinált, még az is lehet, hogy ti magatok csináltátok, hogy elhiteltelenítsék ezeket a cégeket.


Pontosan azt hozta ki a teszt, amit korábbról tudtam a családomról. Ezt mivel magyarázod? Éppen jól kamuzott? Véletlenül ráhibázott, hogy negyed részben török származású vagyok, miközben Magyarországról küldtem a mintát és magyar nevem van? A másik negyed részbeni sváb származásomat is hasraütésszerűen találta el?

ápr. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
0%
Az anyámról kihozta, hogy az anyám, a nagybátyámról hogy a nagybátyám, az unokatestvéreimről hogy az unokatestvéreim, szóval nem kamu. Csak az etnikai hovatartozást nem mutatja megbízhatóan, de az se kamu, csak pontatlan.
ápr. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, "olvass utána" barátunk a piros gomb megnyomása után felszívódott.
ápr. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 Pintér László ***** válasza:
73%

Mintha a Bochkor mesélte volna a napokban egyik reggeli adásában, hogy a Lányáról kétszer csinált tesztet és mind a kétszer más eredmény jött ki. Bár lehet itt is vannak kamu oldalak.

Mennyibe kerül egy teszt? Nem vennél még egyet majd megnézni, hogy ugyanazt az eredményt kapod-e vissza, mint előtte? Csak mondjuk ne a saját címedre kérd meg ne onnan küldd, mert lehet cím alapján csak ctrl+c ctrl+v.

ápr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:

#6 Nem írtál te semmit, csak annyit, hogy tévedek. Ez nem érvelés. Azt mondod nekem az egy példám nem elég bizonyíték, hogy kamu? Neked még egy bizonyítékod sincs arra, hogy nem kamu. Persze azt sem kellene figyelmen kívül hagyni, hogy nem egyetlen bizonyíték létezik arra, hogy kamu, csak én egyet említettem a sok közül. De az az egy is bőven elég igazából, mert most komolyan, kutyára azt mondták, hogy ember. Ilyen nem történik véletlenül. Ezt egyszerűen nem lehet kimagyarázni. Teljesen nyilvánvaló, hogy nem vizsgálták meg a mintát, tehát kamu.


De mint írtam, sokan csináltak ilyen próbát, hogy elküldték a saját mintájukat több ilyen helyre is és mindegyik mást mondott, ráadásul mind bizonyíthatóan tévedett.


Mindezt a kutatók, tudósok is megerősítik.


"I view these things as more for entertainment than anything else"


"It's not really science so much as it's description"


"And [commercial DNA companies] are trying to create boundaries within those clusters. But those boundaries never really existed, and they aren't real things."


Mindezt Mark Stoneking mondta, a lipcsei Max Planck kutatóintézet egyik genetikusa.


#7 Két témát említesz itt, a családfát és a származást.


A származásról azt írod, hogy nem kamu, csak pontatlan. Na de egyrészt ők ilyen dolgokat írnak, hogy pl. 93.8% szláv. Ez egy elég pontos adat. Ők maguk ezt úgy adják elő és úgy hirdetik, hogy ennyire pontos az eredmény. De te magad is azt mondod, hogy pontatlan. Tehát hazudnak. Tehát kamu. Másrészt pedig pontatlanul szerintem mindenki tudja a származását, ahhoz nem kell teszt, hogy "körülbelül" behatároljuk. Harmadrészt, ha valaki pontos származást akar, akkor az KIZÁRÓLAG úgy lehetséges, hogy elmész a levéltárba és böngészed a feljegyzéseket, születési anyakönyvi kivonatokat, stb. Az én távoli rokonaim között is van olyan, aki ezt megcsinálta és az 1300-as évekig visszavetette a család történetét. TESZT NÉLKÜL! Pontosan tudom honnan jöttek az elődeim, milyen származásúak voltak, stb. Na ez a pontos, kedves barátom. És egy forintba sem került neki. 😉


Ami pedig a családfát illeti... Én nem hinném, hogy egy ilyen tesztre van szükség ahhoz, hogy az anyám az anyám, a nagybátyám a nagybátyám, stb. Ha valami okból mégis kétely merült fel, hogy neadjisten örökbefogadott vagy, vagy muter mással is jól érezte magát a születésed előtt 9 hónappal, akkor pedig egy összehasonlító teszt szükséges egy erre szakosodott helyen, nem pedig egy random hazug internetes hülyeségre kell támaszkodni.


A végeredmény minden esetben az, hogy ezek a cégek a hiszékenységedből húznak hasznot, amiért cserébe hazugságot kapsz.


#8 Egyeseknek más dolga is van, például munkája. Ne aggódj, nem megyek én sehová. Ha időm van, szívesen leírom, hogy valaki mekkora idiótaságról beszél. Mint most. 🙂

ápr. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!