Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Három azonos,5200g tömegű...

Három azonos,5200g tömegű test áll egymás mellett. A legelsőt elkezdjük tolni 18.2 N vízszintes irányú erővel. Mekkora erő hat a második és a harmadik test között?

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:

És... a másik kettő felé toljuk? :D


Egyébként, ha jó szorosan állnak egymás mellett, akkor szerintem 18.2 N, hiába van súrlódás, de akkor is, a 3 testet akár egynek is lehet tekinteni. (főleg hogy nem is tudjuk mekkora a súrlódás). De nem értek annyira hozzá, bocs ha hülyeség.

2010. okt. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy ez a hármas elkezd gyorsulni. A gyorsulás a 3 tömegből és az erőből számolható. Amíg hat az erő addig folyamatosan gyorsul. Na más most! Nyilvánvaló, hogy a gyorsító erő egy része elmegy az első /meg a többi/ tömegének a gyorsítására, egy része ilyenformán mozgási energiává változik, így már kevesebb erő marad a 2. gyorsítására.. És így tovább, a 3.-ra nyilván még kevesebb marad..

Ezt ki lehet számolni, de elsőre nem ugrik be, hogyan...

2010. okt. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hiányos a kérdés. Az egymás melletti elhelyezés azt sugallhatja, hogy az erő hatásvonala nem a 3 test közös tengelye mentén hat (Ugye akkor illett volna azt mondani hogy a 3 test egymás mögött van). Aztán, nincs megadva a súrlódás sem, ilyenkor jobbára elhagyható, de ezt nem ártana kijelenteni. Így ezekkel a meggondolásokkal a legpontosabb válasz, ami adható, hogy ez az erő 0-nál nagyobb (vagy egyenlő), ugyanakkor 18.2N-nál kisebb (vagy egyenlő)


maci

2010. okt. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem kellene ien magas szinten elemezni, mint a kedves elöttem szóló:) Fogjuk fel egyszerűen. F=m*a ebből az jön ki h a=(7/6) m/s. Az első test és a második test között akkora erő van h a második és harmadik test ezt a gyorsulást fenttartsa. Itt is F=m*a (de itt már nem 3*5,2 kg az m hanem csak 2*) és F-re 12,13 N jön ki. A második test és a harmadik test között az erő annyi h a harmadik test megtartsa a gyorsulást. Itt szintén számolhatunk az F=m*a -val ami szerint F=6,06 jön ki. (bocsi h lehagytam az indexelést a különböző tömegek és erőknél, de próbáltam egyszerűen leírni :))
2010. okt. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!