Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A biológia tudománya szemszögé...

A biológia tudománya szemszögéből létezik olyan, hogy valaki nem tud lefogyni, mert olyan alkat, ezért örökre arra ítéltetett, hogy kövér legyen?

Figyelt kérdés

Már hallttam ezt az érvelést, amikor azzal érvelnek, hogy hát ő olyan alkat.

Meg rajta még a víz is fog (tehát attól is hízik).

Mások hormonális problémákra hivatkoznak.


Tehát tényleg van ilyen, hogy valaki nem tud lefogyni, ezt alátámasztja a tudomány?


Öntsünk végre tiszta vizet a pohárba ezzel a témával kapcsolatban!


máj. 11. 09:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
persze, nem is írtam sehol sem, hogy nem, de
máj. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

elnézést, elnyomtam....


*de úgy tűnik hogy több mindenkinek sem volt érthető, amit írtam, szóval az én hibám

máj. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem. Olyan van, hogy genetikai hajlam az obezitásra. Ez tény, sokszorosan igazolt dolog. Tehát olyan van, hogy valaki hajlamosabb elhízni ugyanolyan táplálkozás és mozgásmennyiség meg hasonló körülmények mellett, mint ami nálam megvan. Ez azt jelenti, hogy ha ugyanolyan étrenden, ugyanolyan fiziológiás körülmények között elindítanak minket, akkor valaki hajlamosabb/kevésbé hajlamosabb a hízásra mint én, azaz nagyobb/kisebb valószínűséggel szed fel plusz kilókat. Ez praktikusan azt jelenti, hogy pár kilóval nehezebb lesz nálam néhány hét után, nem azt, hogy el fog hízni.


Olyan viszont nincs, hogy valaki képtelen fogyni. Vannak olyan tényezők, amik k**vára megnehezíthetik a fogyást, ilyenek az endokrin rendszer egyes zavarai, vagy például az SSRI típusú antidepresszívumok szedése, az antipszichotikumok zöme stb. De ezek csak megnehezítik a fogyást, nem akadályozzák meg. A dietetikussal és a kezelőrvossal együttműködve még nagyon-nagyon beteg embereknél is az egészséges tartományba szorítható tartósn a testtömeg.

máj. 12. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Én csak azt nem értem, egyeseket miért zavar ennyire rettentően, ha más kövér.
máj. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Engem aztán nem zavar. Az embert a jelleme alapján ítélem meg, nem a megjelenése alapján. Van hajszálvékony meg kifejezetten elhízott ember is, akit nagyon szeretek. Az obezitás meg a kóros soványság káros az egészségre. Ahogy a dohányzás meg kismillió más dolog is. Mindenkinek a saját dolga, mit és hogyan kezd az egészségével. Én például erős dohányos vagyok.


#13 voltam.

máj. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!