Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tegyük fel biológus vagyok...

Tegyük fel biológus vagyok otthon laboromban sikerült egy növényből kivonni egy anyagot ami hihetetlenül felgyorsítja az agyműködést és minden agyi funkciót.Mire lenne érdemes használni a kivonatot ha megtartanám magamnak nem akarom szabadalmaztatni?

Figyelt kérdés
máj. 14. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én először biztos arra használnám, hogy kitaláljam, mire lenne a legjobb használni.
máj. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tanulás jutott eszembe először nyelvtanulás vagy atomfizika kvantumfizika.
máj. 15. 00:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az #1 válaszadóhoz!


Amúgy erről eszembe jut egy jó vicc, mely így hangzik:


Tanítvány lelkesen szalad a vegyészprofesszorhoz és dicsekszik:

- Képzelje, feltaláltam azt az anyagot, mely minden létező szilárd anyagot felold! Mit szól hozzá?

- Hát, én csak arra vagyok kíváncsi, hogy miben fogja majd tárolni!

máj. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtartod magadnak olyan értelemben, hogy nem tudna róla senki, akkor nem sok hasznát vennéd. A felgyorsult agyműködéstől nem lennél okosabb, szóval nem tudnád kihasználni hogy zseninek "tettesd" magad és ezzel bármilyen előnyt szerezz, legyen az anyagi kompenzáció, elismerés, vagy bármi más. Tanulni valóban könnyebben tudnál, de abban nem vagyok biztos, hogy ezáltal okosabbá is válhatsz-e, vagy pedig ugyanannyira okos, mint amilyen ma is lehetnél, csak azt a szintet könnyebben és gyorsabban érnéd el. Összességében szerintem ha megtartanád magadnak, azzal nem sokra mennél, nem sok hasznát tudnád venni.


Ha meg másnak is tudtára adnád, de nem szabadalmaztatnád, akkor azonnal el is lopnák.


Bár eleve kezdjük ott, hogy egy növényből kinyert anyagot nem lehet szabadalmaztatni, hisz azt nem te csináltad, te csak megtaláltad. Ha ezt az anyagot szintetizálnád, vagy ha ez az anyag csak egy bizonyos eljárás után lenne ilyenformán hasznosítható, AKKOR tudnád ezeket az eljárásokat szabadalmaztatni.

máj. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

Ne tegyünk fel olyasmiket, amelyek nem léteznek. Mert akkor ez fantázia, ahol bármilyen szabály érvényes, meg az ellenkezője, azaz semmit sem lehet jósolni. Mert az is csak fantázia.


Azt csak ettől függetlenül, mellékesen jegyzem meg, otthon egymagadnak leginkább semmit sem fog sikerülni kivonni. Az agyműködést nem gyorsítja fel egyetlen anyag. Az agyműködés ilyen változása egymagában többnyire halált okoz, ezt már ma is lehet tudni.

máj. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!