Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ecet az sav. A szódabikarbó...

Az ecet az sav. A szódabikarbóna lúg. A mososzer lúg. Mi a helyzet a következőkkel: domestos, ajax padlófelmosó? Ezek sav vagy lúg? Ajaxhoz ha ecetet teszek az jó?

Figyelt kérdés
máj. 20. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Nem jó, mert a gyártók vizes oldatban ajánlják ezeknek a szereknek a használatát - nem egymással összekeverve.


Tartsd magad a csomagolásokon olvasható használati utasításokhoz!

máj. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sadam87 ***** válasza:
92%

"A mososzer lúg"

Mármint melyik? Nem mindegyik mosószer lúgos.

"domestos"

Lúgos (a fő hatóanyaga nátrium-hipoklorit, ami lúgos).

"ajax padlófelmosó"

A biztonsági adatlapja alapján semleges (legalábbis ha ez az a termék, amire gondolsz). 9.2 pontnál:

[link]

"Ajaxhoz ha ecetet teszek az jó?"

Nem hiszem, hogy sok értelme lenne. Egyébként ahogy az 1. válaszoló írta, inkább ne kevergesd a tisztítószereket. Ebben az esetben nem hiszem, hogy komoly gond lenne (de ezt nem mondom biztosra), de ha a hipoklorit tartalmú tisztítószereket savas kémhatásúval kevered, klórgáz fejlődhet, ami eléggé mérgező. Jobb nem kockáztatni.

máj. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igen azt tudom a hipo a sósavval eléggé nem egéstséges.

Azt is tudom , hogy sokat a szódabikarbónat es ecetet keverik

, mert pezseg. Gondolom fizikailag dolgozik max, de sztem semlegesítik egymast.

Viszont sajnos nagyon hükye vagyok a kémiahoz.

Tehat akkor a natrium hipoklorit lúg. Ezt sok dolgon olvasom, akkor meg is jegyzem most.

Pl az ariel mosószer vagy a jar mosogatószer mi?


Egyebkent takarítós csoportban olvastam, hogy spriccelős flakonba tesznek padlófelmosó+ecet+ víz. Es mindent azzal takarítanak. En meg sajnos nem látom át tudatlanság miatt.

máj. 20. 13:37
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

Általában amúgy is butaság savat keverni detergens/szappan készítményhez.

Mert a gyakori detergensek zsírsavak alkálifém sói. A zsírsavak elég gyenge savak, egy erősebb sav kiszorítja őket a sóból.


Így az eredeti amfipatikus szappan molekula elpusztul, és helyette szabad zsírsav keletkezik ami effektíve csak zsír/kosz.

máj. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!