Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem lehettek a vírusok...

Miért nem lehettek a vírusok az első élőlények a Földön?

Figyelt kérdés
Megjegyzem, ez nem egy házi feladat, ezt én nagyon jól tudom, bioszból ötöst írtam az ehhez tartozó témazáróból :D
2010. okt. 31. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor csaak úgy brahiból kérded? Amúgy érdekes a téma. Szerintem a vírusok nem tudnak tovább fejlődni, tehát ha elsők lettek volna, akkor egyben utolsók is lettek volna, elmaradt volna az evolúció. Meg aztán nem tudnak magukban megélni, suükségük van egy élőlényre, ... szóval ilyesmi. Szívesen elolvasnám az ötös bioszdogádat erről.
2010. okt. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Mert a vírusok maguk elszabadult gének, melyek eleve más élőlényekből származnak. Ezt onnan is lehet tudni, hogy van fehérjeköpenyük, mely nélkül létképtelenek, ennek a megszintetizálásához viszont egész fehérjeszintetizáló apparátusra van szükség - pl enzimekre is, ami méretüket tekintve nyilván nincs és nem is volt nekik. Magyarul nem képesek önmaguktól szaporodni. :D
2010. okt. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Hát, ha valóban ötöst írtál a témazárón, akkor neked kell a legjobban tudni, hogy a vírusok csak más elő szervezetekben szaporodnak.

Míg a bacik egyszerű táptalajon is szaporíthatóak, addig a vírusok szaporításához szövettenyészeteket kell használnunk...

Ha más élő sejt kell nekik a túléléshez, hogy lehettek volna ők az elsők?

2010. okt. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 hollófernyiges ***** válasza:
Azért ezzel az elszabadult génekkel vitatkoznék, a vírusok annyi mindent csinálnak egészen másképp mint bármelyik baci, hogy nem igazán lehet egyszerűen belőlük kiszakadt részeknek tekinteni. Inkább úgy gondolnám hogy még abból a korszakból származnak amikor nem fixálódott le a legeredményesebb sejtfelépítés és biokémia, egyfajta molekuláris Ediacara-faunából.
2010. okt. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
fogadjunk csak bemagoltak ezt a témát
2010. okt. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyszerű a válasz, nem kell ehhez semmi extra ész. Ha a vírusok az elsők akkor mit fertőznek meg? Ennyi.
2010. okt. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A vírusok csak gazdasejt jelenlétében mutatnak valamiféle életjelenséget... tehát ha ők lettek volna az első élőlények már kipusztultak volna.
2010. nov. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Azért, mert a vírusok nem is élőlények. az élő és élettelen határán állnak. Csak az az egy tulajdonságuk van, amely jellemző az élőlényekre, hogy tudnak szaporodni, de ehhez is kell egy sejt, amit utána el is pusztítanak...stb.

De ha ezt tudod, akkor minek kérdezed..?

2010. nov. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Csupán azért kérdem, mert kíváncsi voltam/vagy arra, hogy hányféleképpen tudják leírni jóformán ugyanazt a választ, és mert egyik barátnőm (megjegyzem, pár évvel fiatalabb) nem akart nekem hinni. És gondoltam, ha nekem nem hisz, akkor másoknak fog.


A válaszokat köszönöm ^^

2010. nov. 2. 13:27
 10/10 A kérdező kommentje:
Hoppá, elírtam ^^" "Kíváncsi voltam, vagyOK arra.." bocsi ^^" Xd
2010. nov. 2. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!