Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Segítene valaki geometriában?

Segítene valaki geometriában?

Figyelt kérdés

A feladat:

Adott 2 párhuzamos egyenes:

e: 1-x=y/6=1-z

f:3-x=(y+8)/6=5-z

Határozzuk meg a két egyenes közös síkjának egyenletét!


Én így próbáltam megoldani:

1. felírtam az egyeneseket használhatóbb alakba. pl. 1-x helyett x-1/-1

2. kivettem 3 pontot az egyenesekből. Kettő az e, és f egyenes Xo, Yo, Zo pontjai, és egy az e egyenesből úgy, hogy az egyik koordinátát (pl. x) 0-nak választottam, és kiszámoltam rá a Z-t és Y-ont.

3. Ezután lett A, B, C pontom, így csináltam AB és AC vektorokat (fölötte nyíl).

4. Ezt a két vektort vektoriálisan szoroztam, mert így megkaphatom elméletileg a rájuk merőleges vektort, vagyis ami nekem ahhoz kell, hogy felírhassam a sík egyenletét.

5. Felírtam a sík egyenletét egy, az egyik egyenesen lévő pontból, és a normálvektorból.


Próbáltam mindenhol már pontokat keresni az egyenesen, mindig ugyanaz jött ki végeredménynek, de a "megoldások" résznél a példatáramban meg... Más eredmény van. Nem tudja megmondani valaki, hogy mit csináltam rosszul? Vagy melyik lépés az, amit nem szabadott volna?


2010. nov. 2. 03:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Hű, mennyi betű!
2021. szept. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!