Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy átlagos emberi bélgáz...

Egy átlagos emberi bélgáz "adag" mekkora térfogatú?

Figyelt kérdés
2010. nov. 2. 21:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
56%
fingjál zacskóba és mérd meg. de ez inkább humor kategória mint tudomány :D
2010. nov. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ha neked a biológia, orvosTUDOMÁNY humor kategória...

Gondoltam a zacskónál van egzaktabb gáztérfogat mérő műszer.

2010. nov. 3. 15:56
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
Ahha... hát véleményem szerint ez egy félig meddig értelmes kérdés. Vagy mondhatnám úgy is, hogy egy félig-meddig hülye kérdés. SZerintem valami vákuumba fingj bele, aminek pontosan meg tudod mérni a térfogatát.Vagy esetleg folyékony halmazz-állapotban érdekel. Szerintem nézz utána a fing összetételének mert az többnyire metán meg stb, de hát amennyi termelődik. Nem de?
2010. nov. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Az emberiség több évszázada eljutott arra a technikai szintre, hogy gázok térfogatát többé-kevésbé pontosan tudja mérni. Nekem cm3 pontossággal bőven elég az adat, tekintve hogy egy átlagos számról van szó. Nem értem a vákuum mihez kellene és hogy jön egyáltalán ide. :S

A folyékony halmazállapotot végképp nem értem. Egy gáz, hogy lehetne folyékony fiziológiás körülmények között?!


Ezeknél értelmesebb válaszokat várnék.

2010. nov. 3. 20:38
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

Én meg rohadtul nem értem hogy milyen kérdés ez.

Vákuum ismered hogy mi az? A használati utasítást már leírtam.

2010. nov. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Pl gáztérfogat mérő műszer: gázbüretta. Ismered, hogy mi az? Mi a túrónak kéne ahhoz vákuum???

Hol írtam olyat, hogy én akarnám megmérni? Csak egy számot kérdeztem!

Valaki kérdezett olyat is, hogy "hány kilót szarok?". Az a kérdés jobban tetszett? Érdekes módon, arra normális válaszok érkeztek, mert nem te írtál oda. Úgyhogy javaslom menj oda, oszd ott az észt, rólam meg szakadj le!

2010. nov. 4. 08:02
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
Én itt öreg róka vagyok, de csak most tettem láthatóvá a nevemet, már vagy két éve itt vagyok, csak egy fél évet hagytam ki, nem tudom, hogy te mennyi ideje vagy itt, de nekem ne mondd meg hogy mi a hülye kérdés és mi nem, el tudom én azt magam is dönteni, és én sem látok minden kérdést, de ha olyan okos vagy mérd meg a kis mérőmüszereddel és fingj abba bele, és mérd meg. A vákuumot azért ajánlottam mert azt legalább otthon is el tudod készíteni, és mivel az egy gázmentes tér, ezért ha belekerül a levegö pont annyira nyújtja meg, amennyi a térfogata. Te tudod mit, nézz utána bio-fizikai weboldalakon ott biztos foglalkoznak ilyenekkel.
2010. nov. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

"A vákuumot azért ajánlottam mert azt legalább otthon is el tudod készíteni,"

Ja épp "van" is itthon kéznél egy házi olajdiffúziós vákuumszivattyúm.

Nem is tudom mit könnyebb elkészíteni: egy befőttesüveget egy lavor vízben fejjel lefelé légmentesen feltöltve, vagy venni százezerért egy vákuumszivattyút...


Még egyszer kérdezem: KI ÍRTA, HOGY ÉN AKARNÁM MEGMÉRNI???

2010. nov. 4. 11:36
 9/23 anonim ***** válasza:
43%
Egyébként megkérdezhetném hogy milyen okból kérdezed? Egészségügyi problémáról van szó, vagy netalán úgy érzed feltaláltad a jövő üzemanyagát?
2010. nov. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
34%

Te ..... miért gázbürettád van te okos gyerek? Egy tompa tűjű injekcióstűvel kipumpálod a belőle a levegőt vagy bármilyen más szívó-fujó eszközzel kiszívod beőle a levegöt, és megvan a vákuum. AZ egy légmentes tér. Vagy cumisüveg.... ez mind mind légnyomáson alapuló eszközök, csak nem az az über-szuper cucc amit Pascal és barátai használtak.


De tudod mit, egy emberi fing, nem lehett nagyobb egy normális levegő kifújással. Arra nem kell várni.

2010. nov. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!