Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történne, ha tél közepén...

Mi történne, ha tél közepén megfordulna a föld keringései és forgàsi irànya? Tavasz jönne ugyanùgy?

Figyelt kérdés
FONTOS
2010. nov. 14. 23:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%

Képzeld el, hogy a Vidámparkban ülsz a körhintán. A körhinta meghibásodik és vagy 100-zal kezd pörögni. A körhinta hirtelen megáll, vagy ellenkező irányba kezd el pörögni.


Mi történik?


Úgy lerepülsz róla mint a rakéta!


Na a Földdel is ez történne, csak lehet, hogy bele is roppanna a bolygó!

2010. nov. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ok, ez igaz, de ettöl eltekintünk.
2010. nov. 14. 23:45
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Ha ez a csillagászati tél közepén történne, észre sem vennénk évszakilag, ugyanúgy tavasz jönne. Ami a napokat illeti, megfordulna a mondóka, és így szólna: ha előttem van észak, hátam mögött dél, jobbra a Nap nyugszik, balra a Nap kél.
2010. nov. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%
Ha eltekintünk a lendülettől, akkor újra ősz jönne, mivel ez a keringéstől függ, ugyanis ez határozza meg, hogy milyen szöget zár be a Föld tengelye a keringés síkjával és a Nap sugaraival.
2010. nov. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Semmi nem változna azt leszámítva, hogy a Nap nyugaton kelne fel és keleten nyugodna le. Az égitestek látszólagos égi haladási iránya változna csupán. Az évszakokat nem a tengely körüli forgás miatt észleljük úgy ahogy, hanem a Nap körüli keringés, és a Föld forgástengelyének ferdesége miatt ...


maci

2010. nov. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
21%

"Mi történne, ha tél közepén megfordulna a föld _keringései_ és forgàsi irànya?"


Maci tőled többet vártam.

2010. nov. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
megint lehullana a falevél?:)vagy a virägok virägoznanak?
2010. nov. 15. 11:37
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

Tényleg figyelmetlen voltam. Mea Culpa ...


Ettől függetlenül a forgásirány változása azt okozná amit leírtam.

A keringés irányának változása már nem ilyen egyértelmű. Az égitestek előretartó illetve hátráló mozgása más lenne. Ha az összes bolygó megtartaná keringési irányát csak egy erőteljesebb (azaz gyorsabb) előretartó mozgást tapasztalnánk a részükről. De ennyiben ki is merül a dolog, hiszen az éghajlatra ezeknek a látszólagos mozgásoknak nincs hatása. Az évszakok igazából csak meleg hideg időszakok egymást követése. Hogy tavasznak avagy ősznek hívjuk csak megállapodás kérdése. Igazából a hideget (telet) követő átmeneti időszak a tavasz. A meleget követő pedig az ősz. Nyilvánvalóan a növényeknek és az állatoknak az a fontos hogy a hideget és a meleget is kövesse illetve előzze meg egy-egy átmeneti időszak. Ez pedig ugyanúgy meglenne ...


Tehát a kérdésre a válasz: Igen, tavasz jönne ugyanúgy


maci

2010. nov. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
Örülök, hogy sikerült megmagyaráznod, hogy ugyan valóban figyelmetlen voltál, de AKKOR IS neked van igazad. Szerintem ez kicsit kezd kóros lenni.
2010. nov. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

a hónapok megváltoznának, gondolkozzatok logikusan!


tessék egy kép, hogy valóban el is tudjátok képzelni

[link]

2010. nov. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!