Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány magyar tudós van a CERN-ben?

Hány magyar tudós van a CERN-ben?

Figyelt kérdés
Különben minden más is érdekel,hoyg lehet bejutni,milyen munkák vannak...stb.Magyarból (is) kellene egy 'Életcélom' című fogalmazás.
2010. nov. 15. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Előre is bocsi, a csak mérsékelten hasznos válaszomért, de viszonylag kevés rá az esély, hogy az a néhány magyar aki komolyabb segítséget tudna nyújtani, mostanság erre jár, úgyhogy gondoltam addig írok. :)


Azt hogy hány magyar van konkrétan, nem tudom. Mikor mi ott voltunk látogatóként, akkor a (vegyes nemzetiségű) csapatunkat pont egy magyar fizikus srác vezette. A dolog teljesen véletlen alakult így egyébként, nem tudta, hogy lesznek magyarok a csoportjában.


Ő nem mondott konkrét számot, hogy hányan vannak, de nem egyedül volt az biztos. :)


Mellesleg a dolog ennél azért árnyaltabb.

A CERN nem csak a CERNben dolgozókból áll. Több egyetemmel, kutatóintézettel vannak kapcsolatban, szóval ha nem is sikerül bejutnod a CERNbe, akkor is dolgozhat azokon a projekteken.



Hogyan lehet bejutni?

Gondolom nem látogatóként gondolt.


Nos úgy, hogy elmész egyetemre fizikusnak (vagy másnak, ld lejjebb) és okos is vagy, meg szerencsés is. :D Hát kb ennyi. :D


Folyamatosan figyelni az ösztöndíj lehetőségeket (Ha CERNbe nem is sikerül bekerülni diplomáig, az életrajzodban minden egyéb ösztöndíj is jól néz ki.) Tudományos konferenciákon részt venni, cikkeket írni.. stb-stb, magyarul: baromi nagy "strébernek" lenni.


Ha lediplomáztál, megpályázhatsz CERN-es ösztöndíjakat, amik csekély valószínűséggel sikerülhetnek is.. ha nem, akkor KFKI vagy egyéb kutatcsoporthoz jelentkezni, akár külföldön is... lehetőleg valami CERNnel kapcsolatos projectbe bekeveredni... és továbbra is figyelni az ösztöndíjakat.


De mire ide kerülsz, valószínűleg sokkal szélesebb képet látsz a fizikusok életéről és lehet, hogy rájössz, hogy vannak máshol is kutatható területek amik jobban érdekelnek. :)


Egy kis olvasnivaló: [link]


** A strébert azért írtam idézőjelbe, mert természetesen ha eleve ilyen kutatópályára vágysz, akkor a munkád során is ezt fogod csinálni és nyílván élvezettel, tehát ez nem stréberkedés... csak tudományos kutatás. :)

2010. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Nos,először is köszönöm az értelmes és illedelmes válaszodat.(Jó látni hogy vannak még (itt is) ilyen emberek).

Tetszik a linked is,a válaszod is.Különben inkánb a kémia része érdekel a dolognak.Most nyolcadikos vagyok általánosban,úgy gondolom,hogy Matematikai tehetséggondozóba megyek(bár a matekhoz épp nincs nagyon érzékem),Aztán kémia vagy fizika.Közben szeretnék még angolt és németet tanulni,a francia nem megy,de úgy tudom a CERN francia létesítmény.Na majd elválik bocs hogy ezzel untatlak.

Egyébként nem akarod tartani valamenyire a kapcsolatot(E-mail,Facebook,Skype).Szeretnék ilyen emberekkel megismerkedni,kérlek írj valamit magadról(avegergely@gmail.com).

(Észrevetted hogy túl sok zárójelet használok,nemtom miért xD)

2010. nov. 15. 20:22
 3/7 A kérdező kommentje:

Ja, 14/F.Zenta,Vajdaság.

Gajda Gergely vagyok,megtalálsz Facebookon,Skype:avegergely(@gmail.com)

2010. nov. 15. 20:23
 4/7 A kérdező kommentje:
Régebben foglalkoztam még a SETI/CETI projecttel,letöltöttem a Boinc-t(SETI@home).
2010. nov. 15. 20:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem van ott egy ismerősöm, ő az informatikusok táborát gyarapítja és asszem ösztöndíjjal jutott ki erasmus vagy ilyesmi ...

Elég, ha az angolt vágod, mivel internacionális csapat dolgozik ...

2010. nov. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
:D Szia Gergely! Hogy vagy?
2011. márc. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hello!

Sikerült bejutni az egyetemre Fizika szakra?

2015. jan. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!