Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy átlagos ember életébe...

Egy átlagos ember életébe hány litert vizel és kg-ot szarik?

Figyelt kérdés
És egy normális nő életébe hány litert vért veszített el menstruáció alatt? És egy normál férfi hány liter ondót lövellt ki életébe?---> Tudom hülye kérdések de ezek érdekelnek:$
2010. nov. 16. 19:56
 1/6 anonim válasza:
te pont olyan vagy mint én, csak te nem a szüleidtöl kérdezel ilyeneket
2010. nov. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De tőlük is kérdeztem de hát csak nézztek...:/
2010. nov. 16. 20:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Helló,


szerintem ezekre a kérdésekre nem találsz adatot és senki sem fog itt neked pontos számokat mondani, mivel ezekről nem csináltak sohasem pontos méréseket. Ezenkívül ezeknek az adatoknak óriási szórásuk van, attól függően, hogy európai embert vagy afrikai sivatagban élőt néznek, féfit vagy nőt vizsgálnak stb. Viszont nem közvetlen adatokból te magad is meg tudod becsülni:


Egy átlag magyar felnőtt féri naponta kb. 4-szer megy pisilni. Egy alkalommal kb. 250 ml folyadékot pisil ki. Tehát naponta kb. 1 litert vizel. A férfiak átlagéletkora Magyarországon 68 év, tehát durván becsülve 68 * 365 * 1 = 24820 liter. A valóságban kicsit kevesebb, mert gyerekkorban és öregkorban kevesebbet pisilünk, de a nagyságrend stimmel.


Ondó: egy átlag magyar férfi hetente 3-szor él nemi életet (állítólag). Egy alkalommal kb. 3 cm^3 ondófolyadékot lövell ki. A termékeny időszak kb. 15 évtől 55 évig terjedhet. Ez összesen 3 * 3 * 52 * 40 = 18.7 liter.


A kakit kurik-ban mérik, megtanulhattad a Southpark-ból :) És helyesen: életében és nem életébe :)

2010. nov. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Volt Spektrumon egy 4 részes sorozat, a Testmatek. Abba benne volt.
2010. nov. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :D
2010. nov. 16. 20:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt van neked a Testmatek:


[link]


Viszont másol olvastam, amin ledöbbentem. Az ember szíve naponta 9000 liter vért pumpál át magán. Ez kb 240 milló liter élete folyamám. Ezzel több mint félig a világ legnagyobb TI osztályú szupertankerét (a világ legnagyobb hajói is egyben) tele lehetne pumpálni. A híres Exxon Valdez szupertnakert viszont teljesen! :):):):)

2014. szept. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!