Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A házi galamb különböző...

A házi galamb különböző fajtái szaporodhatnak egymással?

Figyelt kérdés
Szerintem nem, csak nem tudom biztosan, hogy miért.
2010. dec. 6. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért ne? Minden bizonnyal azonos a kromoszóma számuk, illetve a szaporító szervrendszerük is, tehát ezek alapján semmi akadálya :)
2010. dec. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De az utódaik is tudni fognak szaporodni? (ló+szamár=öszvér esete, ami nem tud már szaporodni)
2010. dec. 6. 22:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Amíg 1 faj különböző fajtáiról van szó, addig elvileg szaporodhatnak egymással. Ez háziasított fajok fajtáinál felborulhat, de elsősorban nem a sejtszintű eltérések (pl. kromoszómaszám), hanem a kopulációt elősegítő, a párok egymásra találását szolgáló mechanizmusok (pl. nemi viselkedést kiváltó jelzések) hiánya miatt. De szerintem ez a kivétel.
2010. dec. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az utódok is szaporodóképesek lesznek valószínűleg.
2010. dec. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A ló és a szamár más faj, azért nem lesz steril az utód, mert kromoszóma eltérés van. De pl a kutya tud kölyköt csinálni farkassal. És az utódok is teljesen rendben lesznek (persze a genetikailag szétzilált egyedeknél, mint a chihuahua, és társai nem áll fenn ez az állítás :) )
2010. dec. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mivel fajTÁkról van szó, szaporodóképesek, az utódaik is azok, mint a kutyáknál. Ha külön fajok, akkor már nem valószínű.
2010. dec. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez mind így van. Én csak arra gondolok, hogy ha pl. a galamboknál van a közösülés előtti "felvezető" viselkedésben van egy olyan mozzanat, hogy (tényleg csak példa) a hím úgy fordítja a fejét, hogy pont jól látszik a nyakán egy zöld tollcsomó, amire aztán gerjed a tojó és fogékonnyá válik, és a fajtát pedig pont úgy szelektálják, hogy ez a tollcsomó hiányozzon, de a tojót ez ne zavarja, akkor elvileg lehet, hogy nem fog menni a párosodás, de biztosan nem citológiai eltérés miatt. Röviden: szerintem ha párfelismerési jelleget érint a mesterséges szelekció, akkor lehet, hogy nem megy a fajták közti párosodás. De ez szerintem is ritka és elvi lehetőség, mivel nem lehet egyszerű úgy szelektálni a fajtát, hogy az egyik nem elveszítse a párfelismerési jelleget, de a másik nem még mindig felismerje azt párjának...
2010. dec. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!