Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet hogy csak az...

Hogy lehet hogy csak az agyunk 10%-át használjuk? Ezt értsem úgy, hogy az agyunk többi része csak azér van a koponyánkban, hogy valami kitöltse? Ekkorát hibázott volna az evolúció?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 19:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Ez csak egy ilyen Nők lapja szintű városi legenda. Ha nem használnánk az agyunkat, nem nőtt volna ekkorára.
2010. dec. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Urban legend...................
2010. dec. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
A kérdésben is benne van a válasz, ez evolúciós szempontból sem lehetséges.
2010. dec. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
értem... akkor az egész egy mozi-vásznon jól helyt álló fikció? (például a Varázslótanonc c. filmben is ez a momentum van... de nem az az egyedüli)
2010. dec. 7. 20:04
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az különösen fájt, amikor mondták :( Igen, ez egy rendkívül elterjedt városi legenda, és nagyon nehéz kiírtani.
2010. dec. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
magát az agy számítási kapacitását tényleg nem használjuk ki. tartalékok is vannak benne hiszen ha kiveszik az ember fél agyát utána ujra meg tud tanulni járni beszélni stb. kb olyanak képzelem el mint mikor van egy csucsszuper szgéped de a programjaid csak a 10%át tudják kihasználni ottvan a fejlődési lehetőség de még kiaknázatlan
2010. dec. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Ez nem csak egy városi legenda... a fogalmazás rossz. Nem az AGYAD 10%-át, hanem az agyad BIZONYOS RÉSZÉNEK 10%-át használod...


(amúgy amit láttál, hallottál életedben, az is a memóriádban van, csak nem tudod előhívni...)

2010. dec. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A dolog eredete az, hogy az agyunknak csak egy részét használjuk gondolkodásra, mivel a többi a testműködéshezz kell.
2010. dec. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
persze és a testünknek is csak a 10%át használjuk hiszen kinek kell fülcimpa meg középső lábujj, meg alsó oldalborda. Meg, a testnek nincs szüksége 8 óra alvásra, csak az agynak. Úgyhogy alvás közbe nincsenek kihasználva a kezeink, köthetnénk velük közbe. Meg a lábaink se, azokkal meg szobabiciklizhetnénk.
2010. dec. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én régen az agyam 100%-át használtam (bár ebből már azóta 90%-ot elittam)
2010. dec. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!