Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A mars egyik holdja a phobos...

A mars egyik holdja a phobos mindig egyre közelít a mars felé valószínűleg be fog csapódni. Ez be fog következni? Mikor? és kb. mekkora lesz a becsapódás ereje? , mert 25 km átmérő az elég jelentős vagy nem?

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
még ma be fog csapódni, a Földön is hallani fogjuk a becsapódás,robbanás hangját! Sőt lesznek ilyen fények is, és pár kődarab a Földre is lezuhan.
2010. dec. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

A Phobos és a Deimos a Mars által befogott kisbolygók. Ezáltal folyamatosan közelednek a Mars felé. Ennek mértéke nem hiszem, hogy az elmúlt pár millió évben túl sokat változott volna.

Előbb-utóbb be fog csapódni, de ad egy, ez nem ma fog megtörténni. Valószínűleg addigra már ember se lesz a Földön. Ad kettő, egy akkora hold becsapódása univerzális szinten semmi hatást nem gyakorolna.

2010. dec. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyanígy közelít a Neptunusz által befogott Triton hold. Ő sem kerüli el a sorsát.
2010. dec. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy keringő test -legyen az befogott, avagy más módon keletkezett- csak akkor közeledne folyamatosan, ha valami az útja alatt folyamatosan fékezné. Ilyen fékező hatásról a Naprendszer holdjainál nem tudunk! Illetve kimutatható hatásuk nincs. Ezen holdak pályája lehet ugyan instabil, de az csak évmilliós, milliárdos időskálán mutatható ki. Nem kell aggódnod, ilyen jellegű feltételezett katasztrófa -ha be is következik valaha- jelenleg nincs prognosztizálva.


Egy 25 km égitest becsapódása csak az adott bolygóra lenne hatással, teljesen valószínűtlen például, hogy a Földre komolyabb hatása lenne egy Marsba csapódó kisbolygónak.


maci

2010. dec. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A Hold, a jelenlegi tudományos álláspont szerint, a Földből kivált kőzetdarabokból állt össze. Ennek megfelelően pedig távolodik is a Földtől, de ennek a távolodásnak a sebessége emberi léptékkel érzékelhetetlen. Még évmilliók alatt is alig távolodik valamennyit a Földtől.

Bár nem vagyok szakambeli, de véleményem szerint a Phobos és a Deimos is így viselkedik a Marssal szemben, csak ők közelednek és nem távolodnak a bolygóhoz képest.

2010. dec. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 dákónvágóbáró válasza:
Így van! A Phobos gyorsabban kering a Mars körül mint ahogy a bolygó fordul a saját tengelye körül, ezért az árapály erő folyamatosan húzza a vörös bolygóhoz a holdat (ez okozza a fékező erőt). A Deimos meg ellenkezőleg működik, mert neki meg nő a keringési pályája. A becsapódás a Phobos esetében több mint 100 millió év múlva következhet be. Ekkora ütközés a Marson globális katasztrófát okoz, de innen a Földről ebből semmit nem fogunk érzékelni.
2010. dec. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De mér okozna katasztrófát nincs ott semmi sőt talán ink kedvező lenne hátha "beindít valamit" nem?
2011. jan. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Már csak azért sem biztos a "globális katasztófa mivel nem egyben esik le számítások szerint hanem darabokra fog törni, tlán nem is lesz nagy bumm csak jó sokáig nem lehet látni a napot ill gyűrűt képez a bolygó körül.
2015. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!