Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A következő kérdések megválasz...

A következő kérdések megválaszolásához az alábbi szerves vegyületeket használd?! A, CH3- (CH2) 2-CH3 B, CH3-CHCH3-CH3 C, CH2=CH-CH=CH2 D, CH4 E, C2H2 F, BENZOL

Figyelt kérdés

FELADATOK:a, nevezd el a B, vegyületet! b, add meg a C, vegyület vonalképletét! c, melyik molekula tartalmaz csak másodrendű C atomokat? add meg az összegképletét! d, melyik molekula sík alakú? e, melyik molekulában van a legtöbb ill. a legkevesebb szigma-kötés? Mennyi?f, mely molekulák konstitúciós izomerek?

g, mely molekulában találunk 180fok-os kötésszögeket?

h,egészítsd ki a következő reakcióegyenletet!add meg a reakciók típusát!

....+Cl2=C6H11Cl+HCl

....+HCl=CH2=CHCl

Hányféle termék keletkezik a c, vegyület részleges HCl addíciójakor? Add meg a nevüket.

-ez kötés előre is köszi

Ja és nem az vagyok, aki már kiírta. Az enyémet félreértés miatt törölték. Légyszi segítsetek, mert nem tudom.

h feladatban addig eljutottam, hogy az első reakciónál C6H12 kell. Jól gondolom?


2010. dec. 14. 18:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, jól gondolod.
2010. dec. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!