Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Komoly válaszokat kérhetek?

Komoly válaszokat kérhetek?

Figyelt kérdés

nekem oltári nagy gondom van...


most én nemtudom h ezt valaki megtudja e nekem mondani de

hová tűnik a fehér szín ha elolvad a hó????


2010. dec. 14. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Az csak a kristályok fénytörése miatt van.Visszatükröződik róla a fény, ha sok van egy helyen, már fehérnek látszik.
2010. dec. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
komolyan?? és ha elolvad hova lessz?? egyesül a természettelM:O
2010. dec. 14. 22:39
 3/10 anonim válasza:
100%
Jobb nem jutott eszedbe?
2010. dec. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Silber ***** válasza:
63%

A szín NEM anyag, ami megmarad. A szín csak egy következmény. A hókristályok nagy tömegben fehér színűek, mert úgy törik meg rajta a fény. Viszont ha elolvad, akkor a molekulák másképp rendeződnek, így nem fog fehérnek látszódni, hanem átlátszónak.

Mellesleg eleget ittál már mára, feküdj le aludni.

2010. dec. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha elolvad lefestem a házat sárgára és lefagyasztom fehér lesz?? mer kéne valami szín átmenet
2010. dec. 15. 00:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Többféle szín van. A sárga házfal színét KÉMIAI színnek nevezzük, mert magának az anyagnak az elektronszerkezete (kémiai jellege) olyan, hogy azt sárgának látod. A kémiai színeket többnyire hiába fagyasztod le, megmarad a színük.

A hó fehérsége FIZIKAI szín. A fizikai színt az anyag mikroszerkezete okozza, azaz hogy milyen kristályokból áll, és az hogyan veri vissza a fényt. Éppen ezért ha az adott szerkezetet megváltoztatod, akkor minden átmenet nélkül eltűnik a színe is.


Természetesen előfordulhat az, hogy valamilyen kémiai színű anyag olyan módon rendeződik, hogy egy fizikai szín is hozzáadódik az összhatáshoz, ekkor ha elrontjuk a fizikai szerkezetet, akkor a kémiai színt kapjuk vissza. Ha a víznek lenne színe, ezt tapasztalnánk olvadáskor.


Namost ha házadat befeded hóval, akkor fehér lesz, bizonyára láttál már fehér háztetőt. Ott a fehérség ugye eltakarja az alatta levő színt, de ezen nem tudom miért csodálkozunk, hiszen tudjuk, hogy az egyik tárgy eltakarja a másikat, az egyik ruha eltakarja az alatta levőt. A hóréteg el tudja takarni a tetőt.

2010. dec. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én tömb házba lakok arra nemesik rá a hó legalábbis még nem láttam olyat hogy havas lett volna:O
2010. dec. 15. 01:19
 8/10 anonim ***** válasza:
És az autók az utcán?
2010. dec. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyílvánvaló troll nyílvánvaló. Sőt, szar troll szar. Ez nagyon gyenge volt urambátyám.
2010. dec. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valami rossz oldal rossz trollja gratulálok, hatalmas poén.
2010. dec. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!