Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Sziberia ma mennyire erintetlen?

Sziberia ma mennyire erintetlen?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 02:53
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Az oserdo nem egyenlo az ESOerdovel, mert az utobbi a tropusokon van, az elobbi meg a nem telepitett erdot jelenti, amilyen Mo.-n is van (Gemenc).

Koszi a valaszokat!

2011. jan. 7. 16:08
 12/14 anonim ***** válasza:

OFF:

Őserdő = az az erdőalak, melyet egyedül a természet hozott létre, az emberi gazdálkodás módosító, átalakító beavatkozásának kizárásával. (Pallas Nagy Lexikon)


Tehát nem csak nem ültették, hanem nem is folytattak benne sem erdészeti beavatkozást (nem vágtak ki belőle), sem vadászatot. Emiatt Gemenc messze nem őserdő (sajnos), de még a bükki "Őserdő" sem az.


Európában tudtommal Erdélyben, Lengyelországban és a svéd-norvég határ közelében vannak "őserdőnek" mondott erdők. De biztosan vannak a szibériai tajgán is.

2011. jan. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Feheroroszorszaggal mi a helyzet?
2011. jan. 8. 16:07
 14/14 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom sajnos. Fehéroroszországnak szerintem még nincs túl alapos felmérése ilyen tekintetben, ezért nem híres az erdőiről. Ez két dolgot szokott jelenteni:

- az ország egyébként sem túl fejlett, tehát lehet még egy csomó jó élőhely.

- az országban csak a természetvédelem nincs a helyzet magaslatán, de az ipari, erdészeti és mezőgazdasági tevékenység olyan aktív volt, hogy nem hagytak meg semmi jó erdőt.


Én inkább az elsőre szavazok.

2011. jan. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!