Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért monda mindenki, hogy...

Miért monda mindenki, hogy Einstein relativitás elmélete szerint senki, semmi nem érheti el a fénysebességet?

Figyelt kérdés
Mi van akkor, ha Einstein tévedett?
2010. dec. 28. 22:33
1 2 3
 11/28 anonim válasza:
57%
Én valami olyat halottam, hogy ha anyagi részecske eléri a fénysebességet, utána már csak a tömege nő.
2010. dec. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
75%
Azt, hogy a tachyonok nem mutatták ki nem azt jelenti, hogy nem léteznek. A Higgs-bozonokat is elég régóta keresik és nem találják, mégsem mondjuk rá, hogy nem létezik csak egyenlőre még nem sikerült kimutatni.
2010. dec. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
61%
nem, nem. lehet fénysebesség fölötti is akár, csak akkor nem lehet fénysebesség alá lassítani. a kettő közti átmenet ami nem lehetséges.
2010. dec. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
82%

A fénysebességet elvileg nem lehet átlépni mert ahhoz végtelen sok energia befektetésére lenne szükség.


Ha tömegtelenek lennénk (mint a fotonok) akkor lehetséges lenne de ugye számolni kéne rengeteg más dologgal is mint az idő megállása. Egy foton szemszögéből nem létezik az idő fogalma, ergo a keletkezés számára az átalakulás(becsapódás) is egybe.


Tachyonok pedig...sosem tudtuk megfigyelni őket. Boccs az offért de ezt el kell mondanom, hogy BP-n egy szórólapot kaptam hogy "Tachyonos természetgyógyászati terápia" mittoménhánytízezer forintért alatta meg egy löket álltudományos baromság! :D Röhögtem egy jót rajta és visszaadtam a nőnek akitől kaptam.

2010. dec. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
53%
Én erre azt mondom,soha ne mondd,hogy soha!A tudomány a mai állása szerint meg van győződve arról,hogy tömeggel rendelkező részecske nem haladhat fénysebességgel! (vagy fölötte)Ez egészen addig fog tartani,amíg valaki,vagy netán valamelyik idegen faj be nem bizonyítja az ellenkezőjét!Szerintem lehetséges a dolog,csak mivel az ember vak,és amit nem látott,az nincs is elméletben él,ezt mondja!
2010. dec. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy töltött részecske a közegbeli fénysebességet meghaladja, kékes cserenkov sugárzással világít. Tettek különböző helyekre ilyen érzékelőket és nem találtak semmit, tehát Tachyonokat sem.


Azért ez az ezotériás vonatkozása félelmetes ! Vannak olyan oldalak, amiket dirakt csak azért működtetnek és hoztak létre, hogy ezeket a marhaságokat eladják az embereknek pl, espavo.hu. Ot állandóan megy a Tachyonos víz árúsítása, meg fénylényekkel való kommunikálás akik felemelkedtek másik rezgést váltván és már csak Tachyonokkal táplálkoznak :D Lehet kapni jó pénzért Tacyonizált vizet a balekoknak. Sokszor ténleg az az érzésem a középkorban vagyunk, csak ott ezeket a csalókat elégették itt meg vígan álvezkednek.

2010. dec. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
57%
Ezekről kár vitatkozni, suliban is csak úgy tanítják, hogy na ez meg ez, ezt meg azt FELTÉTELEZTE, DE BIZONYÍTANI NEM TUDJÁK. Le kell írni, meg kell tanulni, de ezen felül felesleges foglalkozni vele. :D
2010. dec. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
57%
Kvantum szinten a relativitás elmélet nem működik, sem a newtoni fizika. Ezt akkor Einstein sem tudta.
2010. dec. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

"Miért monda mindenki, hogy Einstein relativitás elmélete szerint senki, semmi nem érheti el a fénysebességet?"


Mert ha behelyettesítesz a relativitáselméletből adódó bizonyos egyenletekbe c-t elérő sebességeket, akkor hülyeségek jönnek ki. Következésképpen ha az anyag úgy viselkedik, mint ahogy ezek az egyenletek leírják (és ezeknek az egyenleteknek a helyessége bizonyított), akkor a helyzet az, hogy az anyag nem közlekedhet fénysebességgel. Ez a helyzet matematikai szempontból. Fizikai szempontból pedig azt tapasztaljuk, hogy amikor gyorsítunk egy testet, akkor annak tömege megnövekszik, ezért egyre nehezebb tovább gyorsítani. Ezért a fénysebességet csak közelíteni tudjuk vele, de elérni már nem.


Einstein pedig lehet, hogy valamiben tévedett, de ebben konkrétan nem.

2010. dec. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
61%

Ez nem igaz ebben a formában a fény is és a rádióhullámok pont fénysebességgel haladnak. Olyan objektumok amelyek rendelkeznek nyugalmi tömeggel nem haladhatnak fény sebességgel mert ehhez végtelen energiára lenne szükség. Az einsteini egyenleteknek az egy interpretációja hogy nem haladhat semmi sem gyorsabban a fénynél. Einstein ilyet nem állított. Többen írták előttem az ún. tachyonokokat (fénysebesség feletti). Ezek létezését nem sikerült bizonyítani, de nem mond ellent a relativitás elméletnek. Behelyettesítve a tachyonokokat az einsteini egyenletekbe azt kapjuk hogy számukra visszafele telik az idő mint számunkra és nem lassulhatnak le a fénysebességre mert ehhez végtelen energiára lenne szükség.

Azt hogy teljesen fizikai realitással bír e a relativitás elmélet azt nem tudom megítélni.

A newtoni fizika egyenleteit használva elég pontosan leírja a hétköznapi életben tapasztalt mozgással kapcsolatos dolgokat, ez alól kivétel a GPS. Nagy káosz lenne ha nem számolnánk bele azt hogy különböző inercia rendszerekben máshogy telik az idő, ezt korrigálják pontosan az einsteini egyenletekkel.

A gyorsítókban részecskéket gyorsítják közel fénysebességre ott is igazolódtak azok a dogok amit a relativitás elmélet leír ezt nagy teljesítményű műszerek mérési eredményekkel több billiószor igazolták.

Legrosszabb esetben is az jöhet ki ,hogy egyéb apró pontosítások kellenek, de alapvetően nem rossz.

Zárásképp megemlíteném az EPR-paradoxont. Az elmélet kidolgozói neveinek kezdőbetűiről kapta a nevét. (Einstein–Podolsky–Rosen-paradoxon) amit azóta kísérletileg is sikerült bizonyítani. Nagyon leegyszerűsítve röviden arról szól hogy van két elektron amik egymással kölcsönhatásba lépnek és eléggé eltávolodnak egymástól ahhoz hogy számításba jöhessen a fény vagy lassabb sebesség "tudni fognak egymásról" gyorsabban mint a fénysebesség, összefonódott állapotba lesznek.

2010. dec. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!