Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémiából a galvánelemeket...

Kémiából a galvánelemeket tanultuk és van hozzá táblázat és azt nem tudom, hogyan kell felírni helyesen, hogy utána tudjak vele helyesen számolni, Hogyan kell sorrendeben leírni a kémiai izéket?

Figyelt kérdés

A feladat az ezüst- arany volt.Én így oldottam meg:

-Ag I Ag+ I An I An+ ( azok a nagy i betűk függőleges vonalak akarnak lenni)

(+0,80) - (+1,50)= 0,7

És először azt mondta tanárom, h jó utána meg, hogy mégse, csak kicsöngettek és nem tudta elmagyarázni, de következő órán írunk belőle. És valami olyasmit is mondott, h mindig a mínuszosabban kell előre írni.( na ezt nem értettem) szóval akkor hogy is van ez


2011. jan. 8. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Az elektromotoros erőt minden esetben úgy számítjuk, hogy a KATÓD (standard) potenciáljából KIVONJUK az ANÓD (standard) potenciálját.


Első körben tehát meg kell állapítani a táblázatban lévő potenciáladatok alapján, hogy melyik fém melyik szerepet fogja betölteni a galvánelemben. És akkor már kész is.


Az arany vegyjele: Au és NEM An!!!


etha°(Ag/Ag+)= 0,8V

etha°(Au/Au3+)= 1,4V


Látható, hogy az ezüst fog oxidálódni, tehát ő az ANÓD. (Arany szabály, mindíg a kisebb standard potenciáljú az anód). Tehát az arany a KATÓD.


Az egyszerüsített jelölést mindíg anód-katód sorrendben kell felírni a következő módon:


- Ag|Ag+ || Au3+|Au +


E(ME)= etha°(katód)-etha°(anód)= 1,4-0,8= 0,6V

2011. jan. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocsányat, nem etha, hanem epszilon mindenhol!
2011. jan. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

bocsi az An miatt, köszönöm a segítséget, igaz többször el kellett olvasnom, meg próbálkoznom, de most már sikerült

KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

amúgy fiú vagy? mert frankón levezetted! király vagy köszönöm még 100x

2011. jan. 8. 20:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Nos épp fiú volnék, bár azt hiszem ez a levezetésnél nem sokat segített. :):)


Örülök, hogy segíthettem!

2011. jan. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!