Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet, hogy a csillagok is...

Lehet, hogy a csillagok is élölények?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 17:42
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
hát persze!
2011. jan. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
na csak mert azok is porbúl vannak a gondolkozás meg kívűlról nem látszik. legalábbis sokakon, akik csak gépiesen válaszolgatnak...
2011. jan. 9. 17:52
 3/34 anonim ***** válasza:
57%
Legfeljebb a tengeri csillagok.
2011. jan. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
49%
tengeri csillagok szerintem is élőlények
2011. jan. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

nem a tengeri csillagokra gondoltam, hanem mondjuk a napra, meg a többi világító égitestre.

mert mondjuk egy kukacnak se fordul meg az agyában, hogy mi is élölények vagyunk, ha a halálunk után megesz minket...NA!!!!!!!!

A csillagokban akkora energia van, hogy simán gondolkozhatnak is, csak a "gondolatuk" nem olyan mobil dolgokra irányul, mint a mienk.

köszi, hogy gondolkoztok! Ha...

2011. jan. 9. 20:38
 6/34 anonim ***** válasza:
70%

Helló,


szerintem a csilagok nem élőlények: nem látszik rajtuk, hogy bármilyen módon is kommunikálnának pl. egymással, nem szaporodnak, nem küzdenek a halál ellen stb.


Visoznt ajánlom neked Fred Hoyle: A fekete felhő című könyvét. Ebben nem csillag az élőlény, hanem egy kozmikus köd. Nagyon jó olvasmány.


Egyszer olvastam egy science-fiction novellát, ami arról szólt, hogy a tudósok nem tudták stabilan előállítani a magfúziót, mert furcsa jelenségek alakultak ki, amik tönkretették a folyamatot. Olyan volt, mintha sejtek jöttek volna létre. Ekkor jöt rá az egyik tudós, hogy feltehetően tényleg ez történt. Csinált is egy nagyobb kísérletet, amiben már egy kígyózó féreg is kialakult, de lerombolódott a labor, ezért soha nem tudták bizonyítani a dolgot. Sajnos a címe nem jut az eszembe.

2011. jan. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Kössz, hogy komolyan válaszoltál.

Olvastam azt a könyvet. De ha logikusan gondolkozunk, a legnagyobb átalakító energia az értelem, aminek a meghatározása eddig csak földhöz kötötten létezik számunkra.

A csillagok is szaporodnak...

...és mi is kötött pályán mozgunk, hiszen a fizikai és kémiai törvényeknek alárendelve van az életünk.

2011. jan. 9. 22:12
 8/34 anonim ***** válasza:

Érdekelne, hogy a csillagok mely tulajdonsága vetette fel benned annak lehetőségét, hogy esetleg élnek.

Talán a néhány millió fokos hőmérséklet?

2011. jan. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

....ahogy az utóbbi pár nap végiggondoltam, most már biztos vagyok benne, hogy élőlények, csak persze a mi "élőlény" kategóriánk túl szűk rájuk...dehát a mi életünk is, ha eltekintünk a vallási vonaltól, csak a csillagoktól függ.

Akkor pedig azok éltetnek minket. Különben olyan észrevehetetlenek és tűnékenyek vagyunk számukra, mint számunkra a baktériumok a bőrünkön!!!!

2011. jan. 11. 15:17
 10/34 anonim ***** válasza:
62%

Tehát a csillagok mely tulajdonsága vetette fel benned annak lehetőségét, hogy esetleg élnek?


Az hogy nagyok? Tehát, minden ami nagy az él? Mondjuk a lakóház is él?

1) Szűk rá az életdefiniciónk.

2) ÉLtet bennünket -> nem fagyunk meg kinn

3) Kicsik vagyunk hozzá


Mondj valamit, ami szerinted nem él! Csak kíáncsi vagyok, háthat le tudok belőle szűrni valami konzekvenciát! (Egyébként mit tolsz? varázsgombát, mi?)

2011. jan. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!